В Сєвєродонецьку відкрили водовод на Павлоград та Синецький
19 серпня в Сєвєродонецьку відбулося урочисте введення в експлуатацію водоводу, який забезпечуватиме питною водою населені пункти Павлоград та Синецький.
В заході, що відбувався біля прохідної підприємства «АЗОТ» «Аміак», де розташований вентиль водоводу, приймало участь керівництво органів місцевого самоврядування, представники депутатського корпусу та ЖКГ, сєвєродончани та гості міста.
Чиновники розповіли про важливість та особливості створення цього водоводу.
Під час своєї промови перший заступник міського голови Аркадій Коростельов розказав, що раніше села Павлоград та Синецький, які територіально відносяться до Сєвєродонецька, були підключені до водоканалу, який постачав їм воду через підприємство «Азот». В останні часи з’явилася загроза відключення від водопостачання з боку цього комбінату. Тому органами місцевого самоврядування було вирішено перепідключити Павлоград та Синецький до щедрищанського водозабору, який живить водою більше половини Сєвєродонецька.
«Сьогодні ми вводимо в експлуатацію водовід, який покликаний забезпечити водою з щедрищанського водозабору населені пункти Павлоград та Синецький, мешканці яких дуже довго чекають. І, нарешті, напередодні Дня незалежності ці два села стануть незалежними від долі «Азоту», і місто їх бере під надійне крило», - сказав Аркадій Коростельов. Слово взяв й заступник міського голови Андрій Гавриленко.
«Не секрет, що мешканці Павлограду та Синецького, в першу чергу, - це люди, які найменш соціально захищені. Як правило, це пенсіонери, яким залишатися без води або під погрозою її повної відсутності – це дуже небезпечно, оскільки їм самим себе дуже тяжко забезпечити водою. Тому сьогодні безперебійна подача дезінфікованої питної води на ці населені пункти – це соціальний захист мешканців цих сіл», - сказав Андрій Гавриленко.
Був присутнім на урочистому відкритті водоводу й секретар міської ради Григорій Пригеба.
«Відкриття цього водоводу – це дуже важлива подія. Синецький та Павлоград територіально відносяться до Сєвєродонецька, тому органи місцевого самоврядування повинні піклуватися про своїх мешканців та вирішувати їх проблеми. Ця вода чиста, її можна пити прямо з крану. Дуже вдячний депутатам, які виділили кошти, та усім тим, хто причетний до будівництва цього водоканалу», - сказав Григорій Пригеба.
Майже 3,5 кілометрів труб та інші комплектуючі до водоводу виділив Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Інформаційний координатор сєвєродонецького офісу цієї організації Галина Поштаренко також була присутня на заході.
«Щиро дякую партнерам з Сєвєродонецької міської ради, що ми сьогодні можемо бачити результати нашої сумісної роботи. Ми дуже цінимо таке відповідальне партнерство, і ми хочемо нагадати, що для Міжнародного Комітету Червоного Хреста однією з пріоритетних задач є допомога в тих питаннях, які стосуються відновлення інфраструктури, водопостачання, газу та тих речей, які є життєво необхідними та важливими для людей, які постраждали в результаті конфлікту, тому ми продовжуємо працювати в цьому напрямку», - сказала Галина.
Прийняв участь у відкритті водогону й депутат Сєвєродонецької міської ради Ігор Бутков. Він розповів, що на будівництво водоканалу депутати виділили 1,2 млн. грн.
«3,5 кілометри труб дав Червоний Хрест. Але щоб їх прокласти, потрібно було провести великі земляні роботи. Все це закопується на глибину, на якій вода не замерзає. Тому велику кількість ґрунту потрібно було викопати, закопати, пройти під дорогами, зробити під’єднання, труби ці спаяти. Це достатньо великий обсяг роботи. Тому виділені нами кошти пішли саме на ці технічні питання», - сказав Ігор Бутков.
Ключовим моментом заходу стало відкриття вентилю водогону, після чого присутні поїхали до населеного пункту Синецький, щоб особисто перевірити якість води та привітати місцевих мешканців з введенням в експлуатацію нового водоканалу. Учасники урочистого заходу спробували воду та зазначили, що вона дуже смачна.
В ході зустрічі з чиновниками мешканці Синецького поскаржилися, що проблеми з водою вони відчувають близько 10 років – відтоді, як «Азот» перейшов у приватну власність. З тих пір в них систематично почали відключати воду, погіршилася її якість та відбувалися перепади тиску в трубах.
«Могли відключити у 20:00. Ми їм дзвонимо, а вони нам кажуть: люди купаються, води не вистачає, хоча спочатку тиск був нормальний, а коли підприємство перейшло в приватну власність, ситуація погіршилась, - каже місцева мешканка Ганна Іванівна Зуєнко. - З комбінатом в нас були проблеми. Зараз ми незалежні від заводу. Вода йде добрим напором».
Але тепер мешканці впевнені, що в них проблем із водою не будуть.
«Ми дуже вдячні Сєвєродонецькій міській раді, Червоному Хресту та усім, хто приймав участь в будівництві цього водоводу. Впевнені, що тепер проблем із водою більше не відчуватимемо», - кажуть місцеві мешканці.
Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради