В Сєвєродонецьку пройшов мітинг-реквієм з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

23-06-2016

22 червня в Сєвєродонецьку, на братській могилі Меморіал Слави, пройшов мітинг-реквієм з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

У заході взяли участь ветерани, безпосередні учасники подій Другої світової війни, керівництво органів місцевого самоврядування, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, представники духовенства, громадських організацій, сєвєродончани та гості міста.

В ході заходу слово взяв секретар міськради Григорій Валентинович Пригеба. Він закликав присутніх зробити все можливе для того, щоб поновити мир на Луганщині.

«В цій війні загинуло кілька десятків мільйонів людей. Серед них багато українців – мирних та військових, які захищали нашу батьківщину. Мені соромно стояти та говорити перед ветеранами, які дали нам мир, дали нам щастя, дали нам все, але ми не змогли це оцінити та скористатися. І через 70 років на моїй рідній Луганщині, на моїй рідній Україні сьогодні нема миру. Я хотів би, щоб ми це усвідомлювали. Для мене припинилися свята, адже в цей бойовий час в нас кожен день – день скорботи. Але ми цього не усвідомлюємо. Ми повинні робити все, щоб не допустити того, що було 75 років тому, і зробити все можливе, щоб припинилися бойові дії, і на Луганщині знову запанував мир, спокій та злагода», - сказав Григорій Валентинович.

Виступив перед присутніми й заступник голови Луганської обласної ВЦА Юрій Клименко.

«Шановні друзі! Сьогодні в скорботі вся Україна. Сьогодні в скорботі весь цивілізований світ. 75 років тому розпочалася найжахливіша війна. Зруйновані міста, сотні спалених населених пунктів, мільйони вбитих українців, зламані долі, - підкреслив Юрій Клименко. -  Україна – мирна нація, але після Другої світової війни наші військові взяли в руки зброю для того, щоб захистити свою рідну землю, свій дім».

Присутні вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової війни та під час бойових дій на Донбасі хвилиною мовчання,  представники духовенства під керівництвом архієпископа Сєвєродонецького та Старобільського Никодима провели панахиду.

Ключовим моментом заходу стало покладання квітів до Меморіалу Слави на знак пам’яті та шанування жертв тих страшних подій.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради