В Сєвєродонецьку проводили зиму

01-03-2017

У неділю,26-го лютого, в Сєвєродонецьку відзначили закінчення масляного тижня.

Масляна характеризується гуляннями, веселощами, танцями, співами та іграми. Масляний тиждень відзначається наприкінці лютого, тож вважається, що цим святом ще й проводжають зиму та зустрічають весну. З давніх часів ця добра традиція збереглась до наших днів, і має чималу популярність серед сучасників. Щороку з великим розмахом святкують проводи зими з великим розмахом й в Сєвєродонецьку. Не виключенням став і цей рік. Відзначити Масляну на площу Перемоги вийшло близько тисячі містян.

Кожен міг тут знайти собі забаву до душі: тут і перетягування канатів, і армрестлінг, і підіймання гирі й інші конкурси.

Малеча теж не сумувала. Юних відвідувачів свята розважали аніматори Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплекса «Юність». Найбільшою популярністю серед учасників заходу користувалася одна з найвідоміших традицій цього свята – стовп, на вершину якого присутнім пропонувалося залізти за подарунком.

Намагалися підкорити стовп  з перемінним успіхом усі: від малих до дорослих. Пробували свої сили в цьому змаганні навіть дівчата. Ще б пак! Переможці отримували недешеві призи (побутову техніку) від організатора заходу – Сєвєродонецької міської ради. Очікували подарунки й переможців та учасників інших конкурсів.

Не обійшлося святкування без смачної польової каші. Нею безкоштовно частували усіх бажаючих.

Прийняли участь у народних гуляннях й депутати міськради та керівництво органів місцевого самоврядування. З ким, як не зі своїми виборцями, їм відзначати це свято? Завітав на захід й секретар міської ради Ігор Бутков.

«Святкування завершення Масляного тижня – чудова нагода повеселитися, відволіктися від побутових проблем, зустрітися з друзями. Цим святом ми проводжаємо зиму та зустрічаємо весну. Прийдешня пора року символізує початок життя, можливо, якийсь новий його етап. Тож це свято потрібно провести так, щоб почати все з чистого листа. Настрою на оновлення сприяє ще й той факт, що цього дня християни відзначають Прощену неділю: просять вибачення у всіх людей, щоб з добром, без образ розпочати весну, розпочати новий етап в житті», - впевнений Ігор Бутков.

Святкування тривало до самого вечора. Під час заходу учасників свята на площі радували своєю творчістю артисти міських колективів.

"СВ"