В міській раді відбулася нарада щодо створення Сєвєродонецької ОТГ

01-11-2019

31 жовтня в Сєвєродонецькій міській раді під головування в.о. міського голови Вячеслава Ткачука відбулася робоча нарада щодо створення Сєвєродонецької об’єднаної громади. В нараді прийняли участь начальник Управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Вадим Лазніков, в.о. голови Попаснянської РДА Роман Колесник, в.о. селищного голови селища Мирна Долина Наталія Вєрютіна, директор відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Ігор Агібалов, посадові особи цих установ.

На нараді була озвучена позиція Сєвєродонецької міської ради щодо створення Сєвєродонецької ОТГ – місто цілком влаштовує склад цієї ОТГ, визначений Постановою КМУ від 14 листопада 2018 р. № 845-р. Відповідно до якої створення Сєвєродонецької ОТГ має відбуватися шляхом приєднання до міста обласного підпорядкування Сєвєродонецьк територіальних громад сіл Боровеньки, Єпифанівка, Чабанівка, Смолянинове та селищ Сиротине, Борівське, Мирна Долина. На сьогодні на таке приєднання є згода рад усіх сіл і селищ, окрім Мирної Долини. А без приєднання Мирної Долини створення Сєвєродонецької ОТГ у такому складі неможливо, оскільки ці населені пункти не мають спільних меж – їх відокремлюють одне від іншого землі Мирної Долини.

Тому Сєвєродонецьк буде очікувати, поки ОТГ у такому складі буде створено у директивному порядку. Звичайно, що керівництво міста готове до будь-яких консультацій з територіальною громадою селища Мирна Долина, проте поки що таких перспектив немає виключно через особисту позицію певних посадових осіб.

У той же час створення Сєвєродонецької ОТГ було б доцільно саме зараз, до прийняття бюджету на 2020 рік. Очікується, що реверсна дотація з міського бюджету Сєвєродонецька перевищить 20 млн. грн. (ці кошти держава вилучить з міського бюджету, оскільки бюджетна забезпеченість на одного жителя тут більше, ніж у середньому по Україні). Створення ОТГ дозволило би кошти, які в іншому випадку будуть вилучені до державного бюджету, перенаправити на благоустрій селищ, які увійдуть до складу Сєвєродонецької ОТГ.

У разі надходження пропозиції щодо входження Мирної Долини до складу Сєвєродонецької ОТГ вона може бути створена протягом двох тижнів. Тобто до того, як буде прийнятий бюджет Сєвєродонецька на 2020 рік.

Оскільки згоди на такий варіант з боку в.о. селищного голови надано не було, то погодились домовлятися далі: міська рада звернеться з офіційним листом на адресу Мирнодолинської селищної ради з пропозицією увійти до складу Сєвєродонецької об’єднаної громади.

Средняя: 5 (2 оценок)