Уродженця Сєвєродонецька увʼязнили на 5 років за участь у незаконному збройному формуванні "лнр"

23-05-2023

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав громадянина винним в участі у незаконному збройному формуванні, - ]]>повідомляє «]]>]]>Судовий репортер]]>]]>»]]> із посиланням на ]]>вирок]]> від 18 травня 2023 року.

З кінця травня по кінець липня 2014 року уродженець Сєвєродонецька як учасник «лнр» До чергував на блокпостах у місті, а саме зупиняв і оглядав транспор, перевіряв документи в людей з метою виявлення та затримання українських правоохоронців, а також здобуття розвідувальної інформації щодо дислокації позицій Збройних Сил України.

Обвинувачений зафіксований на відео із похорону бойовиків «лнр», які загинули у травні 2014-го в бою зі Зборйними силами України. На відеоролику «Вечная память героям Стаханова. Траурная процесия» видно, як повз труни проходить обвинувачений у камуфляжній формі з георгіївською стрічкою.

Його затримали тільки наприкінці квітня 2022-го. Його впізнали двоє інших учасників «лнр», засуджені у 2016 році. Обвинуваченого бачили декілька разів на шикуванні у формі і зі зброєю, а також як він їхав через блокпост в автомобілі з іншими бойовиками.

У судовому засіданні чоловік вину визнав частково. Розповів, що на початку травня знайомі запропонували йому приєднатися до них у так зване ополчення. Він працював охоронцем у торгового-розважальному подобово, тому у вільний від роботи час декілька разів приходив на блокпости, де була козача гвардія. Він займався регулюванням транспорту, який проходив через блокпост, носив георгієвську стрічку. Заперечив, що мав збою. у нього не було. Щодо форми, то на його думку, це звичайний камуфляжний одяг, наприклад для рибацтва, який також є у нього вдома. Тобто це ні про що не свідчить. Одного разу за пропозицією своїх знайомих він був присутній на похоронах учасників «лнр», які загинули біля Рубіжного. Обвинувачений сказав, що за таку роботу йому ніхто не платив і заявив про щире каяття.

Із моменту скоєння злочину минуло майже 9 років. Тому суд вирішив не призначати максимально суворе покарання.

Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі.

За матеріалом: Судовий репортер - ]]>https://sudreporter.org/za-dva-misyaczi-cherguvannya-na-blokpostah-lnr-c...]]>