Улюблений сєвєродончанами театр: відродження, гастролі, волонтерство та віра у Перемогу!

08-04-2023

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр у 2014 році був переміщений з окупованого російськими терористами Луганська до звільненого Сєвєродонецька, де він відновив свою повноцінну діяльність та став одним із центрів культурного життя. За 8 років театр зумів відновити свій творчий склад, матеріально-технічну базу та репертуар, здійснювати міжнародні проєкти та брати участь у численних фестивалях, а капітально відреставрована будівля закладу - прикрасою та візитівкою Сєвєродонецька.

24 вересня 2021 року у Сєвєродонецьку театр, що після переїзду з окупованого російськими загарбниками Луганська став одним із центрів збереження, відродження і примноження духовної спадщини Луганщини, урочисто святкував відкриття нового театрального сезону та 80-ту річницю з часу створення. Це була визначна культурна подія для обласного центру - "У Сєвєродонецьку Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр святкує 80-ту річницю".

Після повномасштабного російського військового вторгнення 24 лютого 2022 року колектив театру було евакуйовано до різних міст України, а у червні того ж року будівлю театру російські терористи знищили прицільними танковими пострілами, але колектив відродився та продовжує свою діяльність на базі Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна.

Про ті події ми минулого року публікували матеріали "Два театри. Як актори з Луганщини переїхали до Сум" та "Луганський український театр вперше виступив на новому місці. Як це було".

У 2023 році 82-й театральний сезон Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру також багатогранний і насичений. Наприклад, тільки в цьому місяці артисти театру планують показати глядачам у Сумах три постанови - ліричну комедію "Вільні метелики", "Ромео & Джульєта" (спільний проект) та "Коли дівчата грають JAZZ".

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр дарує глядачам свої вистави не тільки в Сумах, а і здійснює гастролі по Україні.

Крім того, театр виступає і за кордоном. Найближчим часом планується виїзд до Кракова (Республіка Польща).

Польським глядачам покажуть виставу «Їх там нєт» (за мотивами п’єси Алекс Вуд «Четверта стіна»). Режисер - заслужений артист України Максим Булгаков.

Серед новинок - лірична комедія «Вільні метелики» (режисер Володимир Благий) - вистава про щирі почуття, про прагнення свободи, це вистава про молодих і для молодих.

Актуальна та повчальна вистава «Їх там нєт», за мотивами п’єси Алекс Вуд “Четверта стіна” (сюрреалістичний абсурд на 1 дію) - одна з найулюбленіших в українських глядачів.

Вистава у форматі «сцена на сцені» драма «Саша, винеси сміття» (режисер - заслужений артист України Максим Булгаков) - також позитивно та емоційно сприймається глядачами.

Ця побутово-містична вистава  про перемогу життя над смертю та больові фантоми війни...

Створена вона за п’єсою лауреатки Премії Women In Arts у 2020 році і Шевченківської премії у 2022, славетної Наталки Ворожбит.

Комедія-блюз «Н.Л.О.Надія.Любов.Образа» за п’єсою Неди Неждани «Самогубство самоти» - також одна із улюблених глядачами дійств.

Проводить Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр і творчі зустрічі. В березні цього року така зустріч відбулася з відомою акторкою, телеведучою  та громадською активісткою, ведучою і авторкою програми «Дорога додому» про дітей-сиріт на UA.TV, програми «По обіді шоу» на UA: Перший, шоу «Новий День» на телеканалі «Прямий», "голосом" «Радіо Культура» Риммою Зюбіною.

"Луганський український музично-драматичний театр давно став для мене рідним. В 2017 я сама запропонувала зробити щось разом. В 2018 я грала в Сєвєродонецьку виставу «Веселий дух» в постановці Володимира Московченка. Кожна моя поїздка на Луганщину була для мене надзвичайно важливою. Мої колеги стали моїми друзями. У мене безліч фото біля фонтану і нашого театру, який я називала - «зефіринка», через колір фасаду. Будівлі театру вже нема. Її знищила ворожа російська армія. Але ТЕАТР - Є! Театр евакуювався в Суми і зараз, так само, як і раніше, на волонтерських засадах, я зіграю виставу «Це все вона» 19. 03, а 18. 03 проведу творчу зустріч. Запрошую Вас! Нам є про що поговорити. Разом поплакати і посміятися. Не відкладайте свої емоції на «після Перемоги»", - так анонсувала свою зустріч з луганськими театралами пані Римма.

Наші творчі земляки з Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру вірять у Перемогу України та всіляко її наближають - займаються волонтерською діяльністю та допомагають нашим Захисникам - воїнам Збройних сил України.

Ми також віримо у нашу Перемогу та з нетерпінням чекаємо улюблених артистів у відбудованому театрі звільненого від рашистів українському Сєвєродонецьку!

Світлини та анонси - ]]>https://www.facebook.com/ukrlugteatr]]>

Средняя: 4.6 (5 оценок)