Ви тут:

У Сєвєродонецьку відкрито фотовиставку «Ми Вас шукаємо. Ми Вас чекаємо. Не забуваємо»

23-03-2021
Категорія: 

23 березня в Сєвєродонецькому міському Палаці культури відкрито фотовиставку «Ми Вас шукаємо. Ми Вас чекаємо. Не забуваємо», на якій представлено світлини рідних і близьких українських бійців, що зникли безвісти або перебувають у полоні. Найближчі люди вірять в те, що вони живі та чекають на їх повернення.

Головна мета фотовиставки - привернути увагу суспільства до проблеми полонених, зниклих безвісти та політв’язнів. Організаторами заходу виступила Громадська організація «Всеукраїнських громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня».

На відкриття фотовиставки завітали керманичі Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації – керівник Олександр Стрюк, його перший заступник Ігор Робочий та в.о. заступника керівника Ірина Степаненко.

Олександр Стрюк звернувся до присутніх: «Сьомий рік іде війна. Кожного року ми втрачаємо наших бійців. Втрачаємо полоненими. Втрачаємо зниклими безвісти. Але ми всі віримо і сподіваємося, що наші хлопці повернуться додому. І сьогоднішній захід спрямований, перш за все, на те, щоб якомога більше людей знали про таку проблему і знали про наші втрати. Дай Бог, це принесе якісь позитивні результати і допоможе повернутись нашим хлопцям в свої сім’ї, до своєї рідні та до своїх близьких. Маємо надію, віримо і чекаємо!»

Представник по Луганській області від Міністерства ветеранів Сергій Копилов висловив надію, що зниклі безвісти живі та неодмінно повернуться додому.

Зі словами підтримки акції виступали також представник уповноваженого з прав людини по Донбасу Костянтин Черніков, помічник керівника Консультативної ради у справах ветеранів при Офісі Президента України Геннадій Шлеін, представник групи «Патріот» Єгор Доренський, керівник Громадської організації «Пошук Дніпро» Андрій Біжко.

Від Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та АТО Геннадій Шлеін вручив керівнику Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександру Стрюку Почесну грамоту за мужність та патріотизм, проявлені під час виконання службових обов’язків, захист територіальної цілісності та незалежності України. А грамоти за творче сприяння в організації та проведенні фотовиставки «Ми Вас шукаємо. Ми Вас чекаємо. Не забуваємо» - директорці Сєвєродонецького міського Палацу культури Олені Гринько та начальнику відділу культури СМВЦА Тетяні Грачовій.

Голова ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня» Алла Макух подякувала всім, хто прийшов на відкриття фотовиставки та повідомила, що вона триватиме місяць - до 30 квітня. Крім того, пані Алла зазначила: «Маємо сподівання, що багато з тих, хто вважаються зниклими безвісти, потрапили в полон і на сьогодні живі. Але та сторона мовчить. Ми повинні розуміти, що йде російсько-українська війна. І саме Росія є куратором бойових дій. Але Мамина віра і надія вже сьомий рік дає сили шукати, надіятися та вірити в те, що їх діти будуть знайдені та повернуться додому!»

Від громадської організації «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня» та від усіх мам Алла Макух подарувала керівнику Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександру Стрюку БЕРЕГИНЮ – національний символ захисту родини, суспільства та України. А присутнім запропонувала пряники ручної роботи НЕЗАБУДКИ – символ того, що матері ніколи не забудуть про своїх дітей та завжди будуть їх чекати.  

Мама полоненого 40 БТРо «Кривбас» Олена Сугак та мама полоненого цивільного волонтера з м. Полтава Лідія Місюренко розповіли, що зроблено ними та всіма небайдужими заради звільнення їх дітей та висловили сподівання, що все ж таки вдасться повернути їх додому.

На завершення ведуча заходу Катерина Осипченко зачитала присутнім авторський вірш Алли Макух «Молитва матері»:

Мамина молитва - долетить до Бога

Мамина молитва - сильний оберіг

Де б ти не був сину, у лиху годину

Мамина молитва захищає всіх.

Мамина молитва вісточка надії.

Серцем відчуває і шука тебе.

Ти згадай дитинство, і хлопчачі мрії.

Мамина молитва збереже тебе.

Довго так немає вісточки від сина

Мамина молитва полетить у світ

Через гори й море долетить до нього

Захистить від болю, і розтопить лід.

Інші хай говорять, поховати треба…

Що тебе забули, й ніхто вже не шука…

Мамина молитва, хай розтупить морок.

Дасть надію й віру, поверне з небуття.

Ти тримайся сину – хай з тобою поряд

Мамина молитва творить чудеса.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)