У Сєвєродонецьку відкрили евакуйований з Луганська університет МВС

23-09-2016

22 вересня в Сєвєродонецьку відбулося урочисте відкриття евакуйованого з тимчасово окупованого незаконними збройними формуваннями обласного центру Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е. Дідоренка.
З початку бойових дій в Луганську цей заклад вимушений був залишити рідну домівку. Юридичну адресу перереєстрували в Сумах. Здійснювати свою діяльність університет практично продовжив у Миколаєві. Однак команда навчального закладу все ж прагнула повернутися на рідну луганську землю, до своєї малої батьківщини. І ось тільки два роки потому її мрія змогла здійснитися. Місце луганському університету знайшли у Сєвєродонецьку, на базі обласної загальноосвітньої школи-інтернату. Керівництво закладу каже, що на перших порах університет не зможе повноцінно здійснювати свою роботу: в цьому році навчання буде проходити в заочній формі. В наступному ж планують набрати на навчання близько 100 курсантів, 400 студентів на громадські спеціальності та будуть робити все можливе, щоб відродити колишню міць і славу закладу.
З нагоди відкриття евакуйованого університету привітати сєвє­родончан з цією подією завітав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
«Шановні друзі! Дійсно гарний сьогодні день! Сьогодні ми повертаємо один з наших університетів на Луганщину. Один з університетів, який має в своїй історії прекрасно підготовлених офіцерів, має добру історію і багато зробив, щоб правоохоронна система в Україні була міцнішою. Сьогодні це виглядає як символічний крок, – звернувся Міністр до присутніх. – Ми не думаємо про те, щоб це був маленький нав­чальний центр. Ми прагнемо, щоб це була точка опори для створення широкої бази підготовки поліцейських підрозділів». Він пообіцяв всебічну підтримку університету. Зокрема, заявив про підвищену порівняно з іншими вишами поліцейської спрямованості заробітну плату викладачів закладу. Також Міністр подарував вихованцям інтернату, який люб’язно згодився прийняти евакуйований ЛДУВС ім. Дідоренка, комп’ютери, солодощі, кепки та футболки з логотипами поліції.
Привітав містян з відкриттям університету й керівник Лу­ганської обласної ВЦА Юрій Гарбуз. Він розповів присутнім про домовленість щодо створення у Луганській області першої в Україні поліцейської академії. «Я звернувся до міністра за підтримкою, і сподіваюся, що в нас буде відкрита поліцейська академія. Тому що сьогодні у нас в поліції близько тисячі вакансій, і сьогодні є велика необхідність займатися як раз тим, щоб у нас було кому завтра охороняти порядок та берегти спокій нашої Луганщини», – сказав очільник області.

Слово взяв й ректор ЛДУВС ім. Е. Дідоренка Віталій Мар’янович Комарницький.
«Повернення на рідну землю – це завжди особливі емоції, особливі відчуття, які іноді неможливо передати словами. За ці два роки нашої відсутності на луганській землі колектив університету пройшов через серйозні випробування. Але при цьому збережений кістяк університету, ядро професорсько-викладацького складу. Але найголовніше те, що колектив зберіг вірність присязі народу України!», – сказав Віталій Комарницький.
Міністр внутрішніх справ передав ректору символічний ключ від університету на знак його відкриття.
Також в рамках візиту до Луганщини Арсен Аваков вручив сертифікати на користування поліцейськими 34 новенькі «Рено дастер». Ця церемонія проходила вже на площі Миру.
«Рішенням уряду кілька місяців тому зі спеціального фонду державного бюджету були виділені кошти для Луганської та Донецької областей для зміцнення правопорядку, для закупівлі транспорту. Усі добре знають, в якому стані знаходиться матеріальне забезпечення після військових дій усіх цих непростих двох років. Тому було спеціальне рішення уряду. І сьогодні за підсумками проведення тендерів та активізованих процедур ми передаємо 34 автомобілі «Рено дастер». Сподіваюся, це надасть мобільності та ефективності поліцейським», – сказав Арсен Аваков.
20 автомобілів розподілили на територіальні відділи поліції, 7 – на управління превентивної діяльності, 5 – на блок кримінальної поліції, 2 машини дісталися слідчим. Арсен Борисович зазначив, що це не остання допомога луганським правоохоронцям, і в подальшому планують підтримувати та поповнювати матеріально-технічну базу наших поліцейських.
В свою чергу керівник обласної поліції Сергій Комісаров подя­кував Міністру за автомобілі та висловив впевненість у підвищенні завдяки цьому ефективності роботи луганських правоохоронців.
«Я хочу подякувати вам за ту увагу, яку ви приділяєте труднощам та проблемам Луганщини. Дуже непросто вести службу співробітникам луганської поліції в умовах антитерористичної операції, однак з честю та гідністю співробітники несуть її  по сьогоднішній день, і, думаю, з отриманням автомобілів безпека та громадський порядок на Луганщині будуть забезпечуватися ще краще та якісніше», – сказав Сергій Комісаров.

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"