У міськраді обговорили гендерну рівність у питаннях доступності людей з інвалідністю

23-09-2019

23 вересня заступник міського голови Ірина Степаненко зустрілась зі спеціалісткою проекту ООН Жінки Оленою Смаглій і представниками Національної Асамблеї людей з інвалідністю Ларисою Байдою, Тетяною Баранцовою та Ярославом Грибальським. Мета візитерів – надання експертної підтримки Сєвєродонецькій міській раді та обговорення співпраці щодо проведення  спільних заходів у рамках реалізації проекту «Гендерний аудит доступності в м. Сєвєродонецьку».

На зустрічі були також присутні керівники та спеціалісти управління охорони здоров’я, департаменту економічного розвитку, відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення, відділу державного архітектурно-будівельного контролю, департаменту землеустрою, містобудування та архітектури, фінансового управління, відділу капітального будівництва, відділу культури міської ради.

Заступник міського голови Ірина Степаненко подякувала за візит та висловила сподівання, що така робота буде корисна для обох сторін, і спільними зусиллями будуть зроблені доброчинні справи у цьому напрямку, що враховує різні потреби жінок та чоловіків, у тому числі осіб з інвалідністю, адже Сєвєродонецька міська рада у цьому зацікавлена.

Під час зустрічі Лариса Байда озвучила п'ять об’єктів, на яких проектом бажано провести аудит: це – багатопрофільна лікарня, Сєвєродонецький центр медико-санітарної допомоги, Терцентр соціального обслуговування УПтаСЗН міськради, школа №11, та дитячий садок № 43 «Веселка». Так, на базі 11-ї школи працює Інклюзивно-ресурсний центр. 43-й садочок відкрито нещодавно. У ньому передбачено доступний простір для дітей з особливими потребами (інклюзивні групи):  у більшості груп у гігієнічних кімнатах  встановлено опори відповідно до різних потреб особливої дитини; передбачено два пандуси для центрального входу та для виходу на ігрові майданчики. Облаштовано веранди та спеціальні внутрішні дворики для несприятливих погодних умов. Встановлено двері достатньою ширини.

По закінченню змістовної бесіди представниці Сєвєродонецької міської ради взяли участь у тренінгу «Гендерний аудит доступності в м. Сєвєродонецьку». Його метою є отримання учасницями/ками нових знань щодо методології проведення гендерного аудиту доступності та адвокації прав жінок з інвалідністю у м. Сєвєродонецьку.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере