Тріумф закону: Палац культури хіміків знято з торгів аукціону
В. о. міського голови Вячеслав Ткачук повідомив, що Палац культури хіміків та земельну ділянку під ним знято з торгів аукціону та надав коментар з цього приводу: «Керівництво та депутати Сєвєродонецької міської ради продовжують боротися за Палац культури хіміків. Ще 19 лютого п.р. депутати міськради прийняли звернення до Голови ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» Бугайова Л.С. щодо призупинення продажу Палацу культури хіміків, бо рішенням Луганської облради від 20.02.1992 року № 54 Палац культури хіміків входить до Переліку пам’яток культурної спадщини. А згідно зі ст. 4 Закону України «Про заставу» предметом застави не можуть бути об’єкти, які занесені до такого Переліку.
Міськрадою направлялися десятки звернень і листів у різні інстанції щодо скасування рішення про продаж будівлі Палацу культури хіміків та земельної ділянки під ним. Задля захисту для міста Палацу культури хіміків активно підключилася громадськість. Але у нашій державі, на жаль, не завжди закон на стороні інтересів територіальної громади.
Відразу, як тільки стало відомо, що Палац культури хіміків та земельну ділянку під ним виставляють на аукціон, ми звернулися до Міністерства культури України, Прокуратури Луганської області та Головного територіального управління юстиції у Луганській області щодо незаконності таких дій. Разом з тим, розуміючі, що час спливає, за ініціативою депутата Сєвєродонецької міської ради, голови депутатської групи «Сєвєродончани», голови постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів Ігоря Буткова, 12 червня на 65-й позачерговій сесії депутати прийняли рішення про придбання у власність територіальної громади міста Палацу культури хіміків з господарськими побудовами та придбання земельної ділянки під нею.
Аукціон було оголошено на 1 липня. Виходячи з цього, Сєвєродонецька міська рада через Фонд комунального майна подала заявку на участь у ньому, продовжуючи наполягати на незаконності даного рішення та направляючи листи до Кабінету Міністрів України та інших органів державної влади, правоохоронних органів, усіх інших інстанції щодо його заборони.
24 червня Луганським окружним адміністративним судом (справа №360/2651/19) ухвалена заборона Сєвєродонецькому міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області та Державному підприємству «СЕТАМ» здійснювати дії щодо реалізації земельної ділянки площею 15134 кв.м. під будівлею Палацу культури хіміків та безпосередньо будівлі Палацу культури хіміків з господарськими побудовами. Але невідомо, чому ця ухвала не виконувалася – лот продовжував брати участь в аукціоні.
А тепер увага! Незважаючи на рішення суду та те, що Палац культури хіміків пам’ятка архітектури місцевого значення, 1 липня торги все рівно розпочалися. Протягом дня міська рада вела переговори та додатково направляла листи до Державної виконавчої служби, обласного управління юстиції та ДП «СЕТАМ», яке проводило торги, з запереченнями та вимогами негайного припинення аукціону на підставі рішення суду.
Торги відбувалися протягом дня. Участь у них брало 6 учасників, серед них і наша міська рада. І тільки близько 18:00 год вечора вони були зупинені. Я готовий стовідсотково підтвердити, що їх було зупинено саме завдяки «штурмовій атаці» Сєвєродонецької міської ради, а також «АЗОТу», управлінню юстиції та громадськості - ми разом приклали максимум зусиль для цього.
Завдяки нашим спільним зусиллям відбувся тріумф закону. Питання: чи на довго? Тому прошу не розслаблятися. Міській владі повірила та підтримала її роботу наша громадськість – це сєвєродончани, які зверталися до влади з вимогою недопущення продажу Палацу культури хіміків, писали листи, виставляли палатки та збирали підписи. Ми їх не зрадимо. Свавілля закінчене. Разом ми сила. Ніколи нікому міська влада Палац культури хіміків не віддасть.
Ще раз заявляю: Палац культури хіміків - пам’ятка культурної спадщини, яка законодавчо не може бути предметом застави, і він повинен належати територіальній громаді Сєвєродонецька. Тому ми продовжуємо посилену роботу у цьому напрямку щоденно та щогодинно.
Щиро дякую усім небайдужим сєвєродончанам за віру і підтримку міської влади».
Матеріали по темі:
Депутати затвердили зміни до міського бюджету
Вячеслав Ткачук: Палац культури хіміків повинен належати територіальній громаді Сєвєродонецька
Депутати прийняли звернення щодо призупинення продажу Палацу культури хіміків