Ви тут:

Вячеслав Ткачук: Палац культури хіміків - пам’ятка культурної спадщини, яка законодавчо не може бути предметом застави

06-06-2019
Категорія: 

За повідомленням профспілкового комітету підприємства ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» відкрите виконавче провадження, в рамках якого накладено арешт на Палац культури хіміків та виставлено його на продаж через Державне підприємство «СЕТАМ» для погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам.

Сєвєродонецька міська рада глибоко стурбована ситуацією, що склалася навколо Палацу культури хіміків, так-як за рішенням Луганської обласної ради народних депутатів від 20.02.1992 року № 54 «Про встановлення на державний облік пам’ятників архітектури та містобудування» Палац культури хіміків входить до Переліку пам’яток культурної спадщини, внесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення. Згідно зі ст. 4 Закону України «Про заставу» предметом застави не можуть бути пам’ятки культурної спадщини, занесені до Переліку пам’яток культурної спадщини. 

З метою термінового розгляду питання щодо законності продажу та з метою збереження і використання за призначенням будівлі Палацу культури хіміків в.о. міського голови Вячеслав Ткачук направив листи Міністру культури України Євгену Нищуку, Прокурору Луганської області Володимиру Янку та начальнику Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяні Філатовій.  

Так, у листі до Прокурора Луганської області Володимира Янка зазначається, що в оголошенні про продаж нежитлового приміщення Палацу культури хіміків, розміщеного на сайті Державного підприємства «СЕТАМ» вартість: будівлі - 4 млн. 74 тис. грн., а землі- 1 млн. 148 тис. 200 грн. Разом з тим, за оцінкою 2016 року вартість будівлі Палацу культури хіміків становить 25 млн. грн., а землі, на якій вона розташована - 5 млн. грн.

Керуючись ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», Сєвєродонецька міська рада просить Прокурора Луганської області Володимира Янка звернутись до суду з позовною заявою в інтересах держави про скасування аукціону щодо продажу нежитлового приміщення Палацу культури хіміків, та в рамках зазначеного позову заявити клопотання про забезпечення позову шляхом заборони вчиняти певні дії щодо відчуження цієї пам’ятки культурної спадщини.

У зверненні до Міністра культури України Євгена Нищука в.о. міського голови Вячеслав Ткачук просить втручання в ситуацію відповідно до вимог чинного законодавства щодо збереження пам’яток культурної спадщини та рішення Луганської облради від 20.02.1992 року № 54.

Начальнику Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяні Філатовій з метою реагування повідомляється, що 21 лютого 2019 року Сєвєродонецькою міською радою на адресу Сєвєродонецького міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Луганській області направлено рішення 58-ї (чергової) сесії Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 19.02.2019 р. № 3416 «Про прийняття звернення до Голови  Правління ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» Бугайова Л.С. та В.о. начальника Сєвєродонецького МВ державної виконавчої служби ГТУ юстиції в Луганській області з позиціями про вчинення дій щодо зупинення відчуження пам’ятки культурної спадщини, якою є Палац культури хіміків. Зазначається, що станом на 05.06.2019 р. відповідь не надано.

Виходячи з усього вищезазначеного та перерахованого, Сєвєродонецька міська рада вимагає призупинити дію виконавчого провадження щодо відчуження пам’ятки культурної спадщини, якою є Палац культури хіміків та зняття з нього обмежень, пов’язаних із заставою, відповідно до вимог чинного законодавства та рішення Луганської обласної ради народних депутатів від 20.02.1992 року № 54.





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)