Тетяна Верховська від імені керівника Сєвєродонецької міської ВЦА провела зустріч з мешканцями села Боровеньки

20-05-2021

19 травня заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Тетяна Верховська від імені керівника ВЦА Олександра Стрюка провела зустріч з мешканцями села Боровеньки, яке внаслідок нової адміністративно-територіальної реформи відтепер є частиною Сєвєродонецької міської територіальної громади. Зустріч з селянами організувала староста Боровеньок Олена Середа. На захід зібрався місцевий актив, фермери, підприємці та пересічні жителі.

Тетяна Верховська розповіла присутнім про мету зустрічі: «Ви – територія нашої об’єднаної громади. Хочеться допомогти вам. Наша ціль, як адміністрації, – побудувати роботу так, щоб люди, які живуть в сільській місцевості, продовжували отримували ті послуги, які ви отримували дотепер і покращити їх. Ми будемо намагатися поліпшувати матеріальне становище старостинських округів».

Мешканці назвали основні проблемні питання їхнього населеного пункту. Так, на всій території Боровеньок неякісний стільниковий зв’язок. Тетяна Верховська пообіцяла провести зустріч з провайдерами цієї послуги щодо можливості її покращення.

Питання забезпечення Боровеньок якісним вуличним освітленням буде вирішене до кінця року – Олександр Стрюк тримає його на особистому контролі. А найближчим часом буде встановлене освітлення зупинок громадського пасажирського транспорту.

Освітня реформа не обітнула і Боровеньки. В цьому році в селі народилась 1 дитина. Наразі в населеному пункті 35 дітей шкільного віку. Згідно освітньої реформи школа в селі буде мати статус початкової (першачків – 4, другокласників – 4, третьокласників – 5) та функціонуватиме дитячий садочок. Заступник керівника СМВЦА Тетяна Верховська зазначила, що учнів середньої та старшої ланки будуть возити шкільним автобусом до Сєвєродонецька або Єпифанівки.

Розглядається питання щодо побудинкового вивезення сміття у Боровеньках силами комунальних підприємств міської громади.

Проблема кожного села – ремонт вуличних доріг. Після завершення тендерних процедур розпочнеться ремонт вуличних доріг села. Першим заплановано ремонт дороги по вулиці Польова. Її протяжність – близько 5-ти кілометрів.

Фермери та землекористувачі Боровеньок попросили міську владу взяти на контроль питання неупередженості в розпаюванні земель сільськогосподарського призначення.

Минулорічні пожежі знищили в Луганській області декілька тисяч гектарів лісових насаджень, постраждали й домогосподарства. Тому мешканці Боровеньок підіймали питання посилення пожежної безпеки.

Тетяна Верховська повідомила, що керівником Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександром Стрюком на початку року підписано бюджет Сєвєродонецької міської територіальної громади, в якому на протипожежні заходи закладено близько мільйона гривень. Староста Боровеньок Олена Середа повідомила односельцям, що нею підготовлено та надано міському керівництву перелік додаткових заходів з посилення протипожежної безпеки. Наразі вони проходять погодження.

Для боротьби з пожежами необхідна вода. В Боровеньках є 2 водоймища, але на них відсутня техдокументація, оформлення якої коштує дорого і займає довгий час. Проблема потребує додаткового вивчення та підключення до неї обласних землевпорядних та екологічних структур.

Вирішується питання медичного обслуговування в Боровеньках – в сільському медпункті працює медсестра, а раз на місяць з Сєвєродонецька будуть приїжджати лікарі-спеціалісти. Швидка медична допомога в село прибуває з Сєвєродонецька. В цьому році за державного та обласного фінансування закупляються нові «швидкі». Їх отримання дозволить суттєво прискорити надання необхідної кваліфікованої медичної допомоги.

На завершення Тетяна Верховська зазначила: «Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація докладає максимум зусиль задля вирішення проблем територіальної громади. Її керівник - Олександр Сергійович Стрюк - працює з людьми і для людей. Тому, через старосту озвучуйте питання, і ми будемо їх разом оперативно вирішувати. Бажання і можливості у нас для цього є».