Ви тут:

Терміни проведення ЗНО-2017

27-01-2017
Категорія: 

Календарний план підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України №1055 від 31 серпня 2016 року.

Документом визначено, що реєстрація осіб для участі в ЗНО триватиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Внести зміни до реєстраційних даних учасники ЗНО мають можливість до 31 березня 2017 року.

Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 28 квітня 2017 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня.

Тестування з української мови і літератури відбуде­ться 23 травня, іспанської, німецької, французької мов – 25 травня, англійської мови – 29 травня, математики – 31 травня, історії України – 2 червня, російської мови – 6 червня, біології – 8 червня, географії – 12 червня, фізики – 14 червня, хімії – 16 червня.

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 28 квітня 2017 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 19 травня 2017 року.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 23 червня 2017 року (українська мова і література, іноземні мови, математика – до 15 червня, історія України, біологія, російська мова – до 19 червня, географія, фізика, хімія – до 23 червня).

З метою ознайомлення всіх бажаючих з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання, яке є важливою складовою підготовки до ЗНО.

Адже особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість ознайомитися із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року, виконати пробний тест та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час, отримати правильні відповіді та дізнатися результат за допомогою спеціального сервісу, що буде розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання та оцінити власний рівень навчальних досягнень.

Реєстрація осіб для участі в пробному тестуванні триває з 10 до 31 січня 2017 року.

1 квітня відбудеться пробне тестування з української мови і літератури. 8 квітня – з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії.

Максимальна кількість навчальних предметів, які особа може обрати для проходження пробного тестування, – два: українська мова і література та один з навчальних предметів, тестування з яких проводиться 8 квітня.

Реєстрацію учасників здійс­нюють регіональні центри оцінювання якості освіти.

У реєстраційній заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса (за наявності), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, населений пункт, де особа буде проходити пробне тестування (обраний з установленого регіональним центром переліку).

Пробне тестування проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість його становить 129 грн. Реєстрація для участі в пробному тестуванні вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного тестування з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з реєстраційною заявою.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Результати пробного тестування не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

Детальну інформацію з організаційних та технічних питань про проведення пробного та основного тестування можна отримати на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, а також у відповідального за ЗНО у м. Сєвєродонецьк (Любов Іванівна Коршунова) за тел.: (06452) 5-48-75.

Проте вже зараз спеціалісти звертають увагу на таке.

Для здійснення реєстрації участі в ЗНО випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року надають документи до свого навчального закладу, який надсилає реєстраційні документи всіх своїх випускників до відповідного регіонального центру та після здійснення реєстрації отримує конверти із Сертифікатами і вручає їх своїм учням. Випускники минулих років та випускники вищих і професійно-технічних навчальних закладів 2017 року зможуть оформити заяву-реєстраційну картку самостійно, скориставшись формою для здійснення реєстрації, та надсилають комплект реєстраційних документів рекомендованим листом на адреси, що будуть зазначені у контрольно-інформаційному листі до реєстраційної картки.

У 2017 році учасники матимуть можливість обрати не більше 4-х із 12 запропонованих предметів. Для осіб, які потребуватимуть перекладу тестів іншою мовою, передбачено переклад тестів з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії кримськотатарською, молдовською, польською, російською, угорською мовами. Абітурієнт, який виявив бажання скласти тест однією з мов національних меншин, отримає для роботи тестовий зошит, укладений відповідною мовою.

Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів поточного року заздалегідь потрібно підготувати: копію паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (для осіб, які народилися після 1 вересня 2000 року та не отримали паспорт) і дві ідентичні фотокартки на документи розміром 3х4.

Випускники минулих років (тобто ті абітурієнти, які вже мають атестат про закінчення 11 класів) та випускники вищих і професійно-технічних навчальних закладів, які отримають атестати в поточному році, готують: копію паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (для осіб, які народилися після 1 вересня 2000 року та не отримали паспорт), копію атестата про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років), довідку з місця навчання за зразком, установленим Українським центром оцінювання якості освіти (для осіб, які отримають атестат у 2017 році), дві ідентичні фотокартки на документи розміром 3х4 (на копіях документів необхідно написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити особистий підпис, ініціали та прізвище, дату засвідчення копії).

Увага! При необхідності учасники ЗНО додають оригінал висновку закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов (тільки для осіб, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження тестування з обов’язковим записом лікаря, яких саме умов учасник потребує). Наприклад, якщо учасник ЗНО хворіє на цукровий діабет, в особливих умовах можна вказати наявність у абітурієнта під час складання тесту глюкометру і супроводжуючих матеріалів.

При необхідності додаються також копія документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних); переклад документів українською мовою, завірених нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою).

Комплект реєстраційних документів випускники поточного року надають до свого навчального закладу. Випуск­ники минулих років самостійно надсилають комплект.

Реєстрація вважається завершеною тільки після отримання від регіонального центру оцінювання якості освіти: бланка Сертифіката; реєстраційної картки абітурієнта; інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2017 рік»; повідомлення про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (тільки для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

За результатами реєстрації буде створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»

Рейтинг: 
Голосов пока нет