Ви тут:

Держенергонагляд доводить до відома споживачів:

26-01-2017
Категорія: 

Умови роботи енергообладнання електричних мереж електропередавальних організацій в умовах низьких температур

Загальновідомо, що енергетика є фундаментом сучасного суспільства. Від її ефективності залежить рентабельність і конкурентоспроможність промислових підприємств, загальний рівень соціально-економічного розвитку нашої країни.

Для того, аби світло і тепло прийшло в наші оселі, а працюючі підприємства здобували економічний зріст що в кінцевому результаті збільшить добробут кожного українця, щодня наполегливо працюють сотні тисяч працівників енергетичної галузі.

Відомо, що якісна підготовка електрообладнання до роботи в умовах низьких температур – це певною мірою гарантія вдалого проходження цього нелегкого періоду, тому інспекція Держенергонагляду в Луганській області приділяє особливу увагу проведенню перевірок щодо підготовки енергетичних господарств, електричних та теплових мереж електропередавальних і теплопостачальних організацій.

З настанням холодів зростає навантаження на електричні мережі, що може призвести до їх пошкодження. Також враховуючи тяжкі погодні умови теперішньої зими, а саме різкі коливання температур з різноманітними опадами що приводить до обмерзанням дротів та різкому зменшенню рівня оливи в оливонаповненому електрообладнанні як ніколи стануть лакмусовим покажчиком що до готовності  електропередавальних організацій до роботи в складних зимових умовах.

Виконання електропередавальними організаціями заходів  щодо  попередження
пошкоджень  електроустаткування,  технологічних  схем  і  споруд в умовах
низьких температур зовнішнього повітря, а саме:

  • виконання графіків технічного обслуговування обладнання електричних мереж;
  • виконання графіку технічного обслуговування  та ремонту пристроїв РЗА;
  • виконання графіку тепловізійного контролю електрообладнання ПС, ПЛ та КЛ;
  • проведення протиаварійних тренувань з оперативними працівниками за тематикою, що стосується особливостей експлуатації обладнання електричних мереж в умовах низьких температур;
  • проведення розслідування технологічних порушень  та розробка заходів, щодо уникнення в подальшому таких порушень;
  • проведення контролю рівня трансформаторної оливи та її якості в силових трансформаторах, масляних вимикачах, оливонаповнених уводах силових трансформаторів;
  • проведення обліку аварійних опор ліній електропередавання та проведення робіт по своєчасній їх заміні;
  • контроль з боку керівництва електропередавальних організацій щодо достатності складського аварійного запасу, трансформаторної оливи, обладнання, матеріалів, запасних частин;
  • злагоджена організація порядку взаємодії з органами ДСНС в період низьких температур та в умовах надзвичайних ситуацій

Також інспекція Держенергонагляду в Луганській області нагадує споживачам про важливість ефективного та економного використання електричної енергії.

Як відомо електропостачання північної частини Луганської області відбувається лише по одній магістральній лінії, що істотно знижує рівень надійності електропостачання споживачів. Тому вкрай важливо дотримання режимів ефективного та економного використання електричної енергії.

Зрозуміло, що протягом осінньо-зимового періоду року, внаслідок пониження температури довкілля та скорочення світового дня, значно збільшується споживання електричної енергії, для освітлення, опалення та інших потреб. Перевантаження, що виникають у вечірні часи, спонукають енергетичну систему автоматично вводити в дію протиаварійні системи зниження електроспоживання, що може привести до тимчасового припинення електропостачання та до перебоїв у теплопостачанні.

Злагоджені дії електропостачальної організації та споживачів електричної енергії (в тому числі і населення) направлені на додержання режимів споживання електричної енергії допоможе нашому регіону, який тимчасово працює відокремлено від об’єднаної енергосистеми України, з успіхом пройти період низьких температур 2016 -2017 року.

Інспекція Держенергонагляду в Луганській області

Рейтинг: 
Голосов пока нет