Судитимуть «мера» захопленого Сєвєродонецька та ще чотирьох місцевих жителів за колабораціонізм

01-06-2023

Прокурори Луганської обласної, Сватівської та Сєвєродонецької окружних прокуратур скерували до суду обвинувальні акти стосовно п’ятьох осіб, серед них – «в. о. голови» та «начальник відділу молоді та спорту» окупаційної адміністрації м. Сєвєродонецьк.

Їм інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що ставлеником окупантів у захопленому Сєвєродонецьку став колишній «голова адміністрації м. Брянка лнр». Місцевий житель підтримав рф ще у 2014 році. Обвинувальний акт за фактом його діяльності на користь ворога того періоду скеровано до суду (ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 КК України).

На нову посаду обвинуваченого призначено у липні 2022 року.

Так званий «мер» легалізовує російську окупаційну владу – видає фейкові накази та розпорядження. Він активно бере участь у пропагандистських медіа. Публічно дякує політичній партії «єдина росія» за надану гумдопомогу, звітує про нібито налагодження «мирного життя», сприяння відкриттю «відділу з питань міграції» для пришвидшення паспортизації містян.

Також в окупаційній адміністрації міста з серпня 2022 року почав працювати уродженець Сєвєродонецька. Він очолює «відділ молоді та спорту» та організовує роботу за законодавством так званої «лнр».

Ще троє обвинувачених ‒ колишня голова сільради, експрацівник пенсійного фонду та колишня посадовиця зі Сватівського району. Двоє очолили «відділи забезпечення життєдіяльності» у селах Тимонове та Дем’янівка, ще одна стала «начальником управління праці та соцзахисту населення» у місцевій окупаційній адміністрації.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Офіс Генерального прокурора - ]]>https://www.gp.gov.ua/ua/posts/suditimut-mera-zaxoplenogo-sjevjerodoneck...]]>