До уваги сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю!

01-06-2023

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04.02.2023 №120 «Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю», відповідно до якої відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю здійснюється згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309.

Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. З їх переліком можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України за посиланням:

]]>https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html ]]>
та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за посиланням:
]]>https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej]]>

Послуги з реабілітації надаються безплатно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:
- для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. грн;
- для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. грн.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини з інвалідністю чи її законний представник надсилає скановану заяву до Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військової адміністрації за електронною адресою: uszn919atukr [dot] net.

До заяви обов’язково додаються скановані копії документів, завірені належним чином (має бути дата, підпис, прізвище та ініціали з відміткою «Згідно з оригіналом»):
- паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків дитини з інвалідністю, одного з її батьків (законного представника);
- довідки внутрішньо переміщеної особи дитини з інвалідністю, одного з її батьків (законного представника);
- свідоцтва про народження дитини з інвалідністю або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженою МОЗ.

Звертаємо увагу, що реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.

УСЗН Сєвєродонецької МВА