Створюємо ліси разом: висаджено Україно-Словацький ліс та родинний сад

28-11-2021

Ліс - це свіже повітря та чисте довкілля. Завдяки лісу зберігається біорізноманіття. Минулого року Луганська область постраждала від масштабних пожеж, ліси потребують відновлення. 27  листопада в Борівському лісництві висадили Україно-Словацький ліс а в Сиротиному – родинний сад.

Висадження відбулося в рамках глобальної екологічної ініціативи Greening of the Planet у співпраці з програмою Президента «Зелена країна» в рамках акції «Створюємо ліси разом». За участі Надзвичайного і Повноважного Посла Словаччини в Україні Марека Шафіна, ініціаторки проєкту Greening of the Planet Ганни Крисюк, голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олександра Стрюка, помічника народного депутат України Олексія Кузнєцова Юрія Шверка, представників лісомисливського господарства, представників Словацького Посольства.

Звертаючись до Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні, голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай наголосив: «Дякую перевіреному часом другу Луганщини Мареку Шафіну за допомогу. Сьогодні це ліс, а в майбутньому ми спільно реалізуємо ще низку інших проєктів. Наголошу, ця підтримка є постійною. В 2020 році в області сталися дві масштабні лісові пожежі. Понад 30 тисяч гектарів «легенів Луганщини» було знищено полум’ям. Тому ми радіємо кожній пропозиції щодо відновлення лісових насаджень».

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні висловив сподівання, що все заплановане у подальшому вдасться на Луганщині реалізувати.

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Словацької Республіки в Україні Мареку Шафіну за візит та допомогу у відновленні екосистеми: «Дякую Вам пане Мареку за візит до нашої громади, завдяки спільним зусиллям ми відновлюємо наші ліси після минулорічних пожеж. Ми будемо і надалі продовжувати розпочату в цьому році глобальну екоініціативу. Сподіваюся на подальшу спільну співпрацю на благо Сєвєродонецької громади».

На завершення акції, у Кризовому медіа центрі "Сіверський Донець" відбувся круглий стіл на тему: «Підсумки глобальної екоініціативи «Озеленення Планети» та результати програми Президента «Зелена країна» в 2021 році». Також під час заходу відбудось обговорення в форматі телемоста зі Словаччиною.

Захід відбувся за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Словаччини в Україні Марека Шафіна, голови Луганської обласної вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Сергія Гайдая, керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олексндра Стрюка,  ініціаторки проєкту Greening of the Planet Ганни Крисюк, керівника Луганського обласного управління лісового і мисливського господарства Дмитра Неклеси, співорганізаторки проєкту в Луганській області Валентини Агафонової, голови експертної групи проєкту Ліліани Дмитрієвої,  екоактивістів, представників Словацького Посольства.

Також у форматі телемоста до зустрічі приєдналися голова лісогосподарської палати Словаччини Мілан Долнян і директорка закордонного представництва журналу Business Woman Ольга Семанчакова.

Мілан Долнян повідомив, що лісогосподарська палата Словаччини готова до співпраці та обміну досвідом із Україною щодо реагування на глобальні екологічні виклики, запровадження нових методів відновлення та збереження зелених насаджень, а також використання новітніх технологій у сфері лісового господарства.

Посол Словаччини Марек Шафін поділився: «Дуже шкода було сьогодні бачити цілі гектари згорілого лісу. Безумовно, його потрібно якнайшвидше відновлювати і ми уже допомагаємо це робити. Але також важливо робити все можливе, аби запобігти пожежам такого масштабу в майбутньому. Тож я радий чути слова підтримки і готовності поділитися досвідом у цій справі від керівника словацької лісогосподарської палати. Сподіваюся на успішну співпрацю».

Ініціаторка проєкту Greening of the Planet Ганна Крисюк підбила підсумки глобальної екоініціативи «Озеленення Планети» та результати програми Президента «Зелена країна» в 2021 році» та повідомила, що 30 жовтня в Україні пройшла Акція «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу» у рамках глобальної екологічної ініціативи «Greening of the Planet», програми Президента «Зелена країна» та акції «Створюємо ліси разом».

У рамках програми Президента “Зелена країна” за 3 роки планується висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років - збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.

За одну добу було висаджено 3 765 127 дерев!

Всього в ініціативі взяли участь 1 313 338 людей!

Результати Акції стали всеукраїнським екологічним рекордом, зареєстрованим Національним проєктом «Книга Рекордів України».

Ганна Крисюк вручила дипломи Книги рекордів України Послу Словаччини Мареку Шафіну, голові Луганської обласної державної адміністрації Сергію Гайдаю, керівнику обласного лісгоспу Дмитру Неклесі та співорганізаторці проєкту Валентині Агафоновій.

«Дуже приємно, що озеленення набирає обертів і поширюється всім світом. Дякую пану Послу за підтримку. Щиро вдячна жителям Луганщини за активну участь у проєкті. Спільними зусиллями ми можемо робити фантастичні речі і зможемо озеленити нашу Планету», — підкреслила на завершення круглого столу Ганна Крисюк.

Средняя: 5 (2 оценок)