Старший майстер за покликанням

03-02-2017

Днями своє 75-річчя відзначив старший майстер Державного навчального закладу «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» Олексій Миколайович Притков, найповажніша людина у колективі. Так склалася доля Олексія Миколайовича: у Росії народився, в Україні згодився.

А з’явився Олексій на світ Божий 29 січня 1942 року неподалік Талівки Воронезької області у сім’ї службовця. Як і всі діти війни, пішов до школи, вечорами наполегливо гриз граніт науки, бо дуже хотілося вчитися. Закінчив десятирічку. У 1961–1963 роках служив у армії. Після повернення зі служби закінчив курси вчителів праці, потім навчався у педагогічному училищі, а у 1990 році закінчив Луганський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Загальнотехнічні дисципліни». Працював вчителем у школі.

Переїхавши у 1971 році до Сєвєродонецька, відразу знайшов своє покликання у системі профтехосвіти: влаштувався вихователем у професійно-технічне училище №99. Відразу зарекомендував себе доброзичливою, принциповою людиною, авторитетним педагогом. Завжди щиро, по-батьківськи ставився до своїх вихованців, умів знайти індивідуальний підхід до кожного з них.

Минув рік, і Олексій Миколайович вже працює майстром виробничого навчання. Становлення людини і навчального закладу відбувалося одночасно: молодий майстер – наставник виробничого навчання і молоде училище.

…У кожного на цій землі є своє особливе неповторне покликання. На посаду старшого майстра О.М. Приткова призначили у 1983 році. Відтоді минуло вже ні багато, ні мало 33 роки.

У Сєвєродонецьку, який став другою малою батьківщиною Олексія Миколайовича, щасливо склалася і його особиста доля. Разом із дружиною Лідією Федорівною, жінкою прекрасної душі, вірною супутницею всього життя, виховали двох синів – Сергія і Володимира.

Олексій Миколайович в усьому старший: він – старший наставник, старший вихователь робітничої молоді, старший порадник, старший товариш.

О.М. Притков – це приклад сучасного лідера, творчого організатора, який зробив і робить дуже великий внесок у зміцнення матеріально-технічної бази ліцею. Хто, як не він, ініціює створення учнівських будівельних загонів, які працюють третій трудовий семестр. Руками учнів відновлюються кабінети, рекреації навчального корпусу, щороку проводяться косметичні ремонти житлових кімнат гуртожитку. Також учні не відмовляються допомогти і ветеранам праці у ремонті їхніх помешкань.

Учнів будівельного ліцею знають і в житлово-комунальних організаціях, тому що за сприяння старшого майстра вони працюють на відповідальних об’єктах Сєвєродонецька. І кожного разу, коли Олексій Миколайович звітує перед педагогічним колективом про їхню роботу, то, справді, у кожного з нас виростають крила.

Свій мудрий багаторічний досвід Олексій Миколайович передає майстрам виробничого навчання, вихованцям, а останні відповідають учнівськими досягненнями на конкурсах професійної майстерності.

Кожного року найкращі представники робітничої молоді показують високі професійні результати на Всеукраїнських конкурсах, завойовують перемоги і посідають призові місця. Це дає їм шанс бути запрошеними до співпраці з роботодавцями престижних будівельних товариств.

О.М. Притков – приклад справжнього майстра своєї справи, який знаходить те, що відповідає вимогам часу. Не випадково за його участю на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» був створений навчально-практичний будівельний центр, у якому поширюються інноваційні технології у будівництві, проводяться семінари, майстер-класи для учнів, педагогів, майстрів виробничого навчання регіону та області.

Олексій Миколайович користується повагою і заслуженим авторитетом не тільки в колективі ліцею. Його внесок у розвиток інноваційної освіти у Луганській області відзначено Міністерством освіти і науки України нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

На честь ювілею вдячні колеги бажають старшому майстру міцного здоров’я, нових досягнень у справі виховання й навчання молоді, всього у житті мирного й світлого!

Колектив ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей»