Спільна нарада уповноважених органів з питань пробації з органами місцевого самоврядування

16-02-2018

16 лютого у Сєвєродонецькій міській раді відбулась спільна нарада уповноважених органів з питань пробації з органами місцевого самоврядування за участі прокуратури з питань реалізації Закону України від 7 грудня 2017 року № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитина на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Провів нараду перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв. Участь у діалозі також взяли керівники управління житлово-комунального господарства, відділу з юридичних та правових питань міськради, міського відділу з питань пробації, представники прокуратури і виконавчої служби.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв запропонував присутнім обговорити нагальні питання, які на сьогодні турбують відповідні уповноважені органи, та з’ясувати можливості їх реалізації.

Зокрема, зазначеним Законом України запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Тож, під час наради управлінню ЖКГ міської ради було надано доручення підготувати на розгляд виконкому проект рішення про визначення об’єктів та видів суспільно корисних робіт. Представники виконавчої служби та прокуратури надали аналітику щодо кількості осіб, які можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до статей 311 та 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відділ внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю міської ради