Служба зайнятості на сучасному етапі

09-12-2016

Добігає кінця 2016 рік. Вже можна підбити підсумки щодо ситуації на ринку праці міста та результатів надання соціальних послуг населенню і роботодавцям Сєвєродонецьким міським центром зайнятості за одинадцять місяців 2016 року.

Протягом січня-листопада 2016 року за допомогою в пошуках роботи до центру зайнятості звернулося 2936 громадян. Дві третини з них – 1943 безробітних – працевлаштовані. Це, насамперед, пов’язано з впровадженням нових елементів технології обслуговування клієнтів, при яких шукачі роботи стали частіше працевлаштовуватися до отримання статусу безробітного. Зокрема, 10 осіб започаткували власну справу, скориставшись виплатою допомоги по безробіттю одноразово. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштована 41 особа, з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці працевлаштовані 15 внутрішньо переміщених осіб. Крім того, 175 безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, 275 залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. З вересня поточного року вступили у дію зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення». Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно до прийнятих змін роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце за направленням Державної служби зайнятості зазначених осіб строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сьогодні для служби зайнятості клієнт номер один – це роботодавець, бо саме він забезпечує роботою наших мешканців.

Одна з ключових послуг, яку роботодавці отримують у центрі зайнятості – підбір компетентних та кваліфікованих співробітників, надається абсолютно безкоштовно. Підбір працівників відбувається як методом аналізу резюме та співбесід, так і за допомогою індивідуальних співбесід або ярмарків вакансій. Тобто служба зайнятості організовує захід для конкретного роботодавця і запрошує туди шукачів роботи, які відповідають визначеним ним критеріям. Таким чином роботодавець за один день може укомплектувати велику кількість вакансій. Також роботодавці можуть звернутися до центру за підбором працівників на тимчасові роботи.

Під замовлення роботодавця центр зайнятості здійснює навчання працівників. У підпорядкуванні Служби зайнятості діють 11 Центрів професійно-технічної освіти. У Сєвєродонецьку функціонує Луганський ЦПТО.

Кількість роботодавців, які протягом січня-листопада 2016 року співпрацювали з центром зайнятості, становила 328 (це майже на 60 роботодавців більше, ніж у відповідному періоді минулого року). Якщо торік підприємства й установи району потребували 1667 працівників, то цього року повідомили про 2104 вакансії. Укомплектувати їх з числа відвідувачів центру зайнятості вдалося практично всі.

З метою підвищення якості надання соціальних послуг населенню служба зайнятості реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології – відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі тощо. В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури – планується зменшення адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані до обласного центру, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надаватимуть послуги населенню та роботодавцям.

Служба зайнятості – сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію – допомагати людям, щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни. Ми завжди відкриті для співпраці.

Л. Лугова, в.о. директора Сєвєродонецького міського центру зайнятості