Ви тут:

На шляху до змін

09-12-2016
Категорія: 

7 грудня у приміщенні СЗШ №5 відбувся семінар директорів ЗНЗ «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку загальноосвітнього навчального закладу (з досвіду участі СЗШ №5 у міжнародних просвітницьких ініціативах)».

Під час заходу директор навчального закладу Ірина Горобинська розповіла, що про міжнародний проект «На шляху до змін» дізналася через сторінку фейсбук. Тоді ж написали до організаторів мотиваційного листа. У квітні 2016 року відбулася зустріч та бесіда литовської делегації з учнями та педагогами школи. «Нами були заповнені спеціальні анкети, – говорить Ірина Вікторівна. – На початку травня ми отримали позитивну відповідь і наша школа стала учасником Литовсько-українського проекту «На шляху до змін».

Даний проект фінансувався міністерством закордонних справ Литви та Шведським інститутом і реалізовувався на території Луганської та Донецької областей. Його мета – допомога в галузі освіти східним регіонам України, які постраждали внаслідок конфлікту. Формат проекту передбачав освітні візити учнів і вчителів школи, які увійшли в команду області, до Литви. Так, на початку червня 2016 року дев’ять учнів 8-10 класів (активні учасники шкільного патріотичного руху), а згодом і сім вчителів взяли участь у літній школі в м. Вільнюс.

Про свої враження, виниклі ідеї та плани на майбутнє молодь розповіла під час семінару в короткому відеозвіті. «Ми почули багато цікавого про шкільне самоврядування литовських школярів. Деякі ідеї збираємося реалізувати і в нашому навчальному закладі. Цікаво, що навчальний процес там спрямований не лише на здобуття знань, умінь та навичок, але і на особистісний розвиток і вміння спілкуватися», – говориться у звіті.

Під час літньої школи в Литві на учнів чекали цікаві зустрічі, наприклад з першим президентом України Леонідом Кравчуком, народною артисткою України Оксаною Білозір, з Президентом Литви Далею Грібаускайте. Наших учнів дуже здивувало, що з президентом можна вільно та невимушено спілкуватися за чашкою чаю та запашною випічкою. Організатори проекту склали для підлітків програму таким чином, щоб перебування в дружній країні було насиченим і різноманітним.

Цікавими видалися екскурсії Сеймом Литви, до Тракайського замку, Державного Вільнюського університету, гімназій Биржишки та Жемінос, зустріч з відомим політичним та громадським діячем Гінтарасом Степонавичусом. Представник преси Інформаційного бюро Європарламенту в Литві Робертас Погореліс провів для учнів лекцію «Як діє Європарламент». Радо прийняло молодь у своєму приміщені і міністерство закордонних справ Литви.

Під час роботи семінару своїми враженнями від освітньої подорожі поділилися і вчителі. Зокрема, заступник директора з НВР Олена Пульна розповіла про формальну освіту Литви як приклад реформування освітніх систем країн Європейського Союзу. А заступник директора з НВР Софія Полупан говорила про неформальну освіту країни.

В заході взяла участь також координатор міжнародних проектів Галина Копилова. Вона повідомила про необхідність, результативність та дієвість участі загальноосвітніх закладів у подібних соціальних проектах і відразу запропонувала взяти участь ще в двох («Проведення антикорупційного уроку» та «Опера»), що будуть проходити найближчим часом.

Серед почесних гостей заходу були також заступники міського голови Андрій Гавриленко та Сергій Зарецький, які закликали директорів навчальних закладів активно долучатися до міжнародних проектів, бути ініціативними та наполегливими.

Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)