Ви тут:

Сквер Гоголя – успішна історія співпраці активної громади, влади та бізнесу

29-08-2019
Категорія: 

Знаєте, хто відповідальний за те, що з нами відбувається? Знаєте, хто відповідальний за те, що нас оточує? Знаєте або не знаєте, але відповідь завжди одна - ми самі.

Місто - наш спільний дім. Істина ця банальна, але часто вимагає зусиль для усвідомлення. Людина, яка прийшла до прийняття цієї істини, не кине сміття на вулиці, не сяде з ногами на лавку, не залишиться байдужим  до бруду та сміття і т.д.   А є люди небайдужі настільки, що готові витрачати свій час, гроші, готові на безоплатну працю заради зміни ситуації, що склалася. Такі люди є, це точно, і можливо їх навіть більше, ніж можна уявити на перший погляд…

Гоголь-сквер є знаковим місцем для сєвєродончан. З 2008 року ситуація в місті Сєверодонецьк щодо скверів особливо загострилася. Міська рада прийняла декілька рішень про виділення земельних ділянок під забудову комерційними об'єктами на території скверів міста, в тому числі скверу ім. Гоголя.

Це рішення викликало протест громадян, які об'єднаними зусиллями (від мітингів до судових позовів) відстояли в результаті широкомасштабної кампанії громадського протистояння сквер  від планової забудови черговим торгівельно-розважальним комплексом  в 2011 році.

Наталя Зубань, ландшафтний дизайнер, як і тисячі інших містян неодноразово проходила через сквер. Як і багато інших раділа, що не відбулася горезвісна забудова скверу. Раділа, але ось адже, щось не давало спокою, щось змушувало в розумі прикидати: ось туди таке дерево, сюди отаке, там кущі висадити, сюди лавочку, он там ліхтар на кованій опорі…І в листопаді 2011 року на міському інтернет форумі  вона виступила з пропозицією привести в порядок цей природний куточок Сєвєродонецька…Прекрасна пропозиція, але реалізувати цю ідею  можливо було тільки в умовах згуртованості міської влади, громадськості та бізнесу. В січні 2012 року була створена робоча група ентузіастів з розвитку скверу, потім – координаційна рада... Так з’явився спільний проект «Реконструкція скверу Гоголя», в якому були прописані завдання для влади, для бізнесу та активних громадян. Координація цього проекту була за громадською організацією «Сєвєродонецька агенція розвитку громади» ( голова правління Попсуй Віра).

З занедбаної ділянки сквер поступово перетворюється в гарне і затишне місце. В великій мірі, це зроблено руками активістів. Люди виходили на толоки з благоустрою скверу навіть тоді, коли окраїни міста обстрілювали з «ГРАДів». Саме тому, принципове значення, для консолідації міського товариства є збереження та розвиток скверу. Сквер  облаштовується всіма разом, тими, хто опинилися штучно розділеними з політичних та ідеологічних мотивів, тими, хто прагне європейського благополуччя, майбутнього для своїх дітей та онуків…

Сквер став мирним місцем для відпочинку, проведення свят, зустрічей з друзями і прогулянок з дітьми. Сквер носить ім'я Миколи Гоголя, що дає можливості для  формування гарних українських традицій на території міста: проведення гоголівських читань під відкритим небом, демонстрації фільмів, організації буккросингу і т.п.

Що зроблено кожним учасником спільного проекту протягом восьми років:

Міська влада зробити освітлення та монтаж поливальної мережі з точковою прив'язкою під посадочні місця нових дерев і кущів, облаштувала нові тротуари та велику площу, встановила більш 40 лавок, встановила огорожу скверу. За рахунок міського бюджету сплачується витрати на освітлення та полив, прибирання території скверу.

Активні громадяни міста  висадили  Алею Пам’яті  до 8 травня – Дня Пам’яті, загиблих у війнах ( 16 рябин, які плачуть), дерев – 130, кущів -  1003,  родинних дерев -37, троянд-400.

В сквері встановлено за рахунок міського бюджету, благодійників та проекту  ПРООН:  Дитячий майданчик, Майданчик WorkOut, 36 лавок та урн, малі архітектурні форми мішки Вакули, Стела Миру лавка  «Навіяно Італією», композиція  «Серце скверу» .

Родині дерева висадили  сім’ї  Орлових., Малєванця О, Птушко М.,Попсуй В, Зубань Н., Абрамової Н., Скорік Ж., Захарової Є., Ніжельської О. та П’ятниці С., Денищенко Л., Варунцян А., Казакова В., Максимових, Сільченко, Любарь І., Богуславських, Ярошевих, Васильєвих, Науменко В, Волоха А., Кірєєвої І ( на честь мами Трякіної Галини Лук’янівни),  туристичної агенції «ТАІС», ресторану «ЕДЕМ», Міського палацу культури, Сервісного  центру «Мир електроніки», кафе «Роздол», Таксі «Джокер», Театральної студії  О.Шмаль (ТМ Art&Гарт)

Ландшафтні композиції  скверу  подарували  Торгівельний будинок «ТАНА» та ПКФ «ТАНА», ТОВ « НІПІ «Водоочисні технології», ТОВ «Кампанія «УкрХимЕкспорт»

Протягом восьми років волонтерами Гогольскверу  були і є Зубань Наталія, Попсуй Віра, Малевенець Олексій, Птушко Михайло, Іванова Лідія, Ситнік Ірина, Літвінова Надія, Орлов В’ячеслав, Скурідін Микола, Денищенко Людміла, Любченко Вадим, П’ятниця Сергій, Ніжельська Олена,  Козачек Ю., Зеленко  Н.

За вісім років реконструкції скверу волонтерами  проведено більше ніж 450 толок з поливу скверу, висадження дерев, чагарників,  квітів, ландшафтної обрізки кущів, дерев тощо.

 

Віра Попсуй

 





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)