Сєвєродонецька ТЕЦ: з газом чи без?
9 лютого відбулося екстрене розширене засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Воно було скликане у зв’язку з повідомленням про те, що 10 лютого можливе обмеження постачання газу на ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».
У засіданні комісії взяли участь секретар міської ради, в.о. міського голови Ігор Бутков, в.о. першого заступника міського голови Олег Кузьмінов та заступник міського голови, голова зазначеної комісії Олександр Ольшанський. ТЕЦ представляв заступник директора з загальних питань Володимир Прядка.
Останній у своїй промові запевнив, що протягом опалювального сезону підприємство не мало ніяких проблем. Сезон буде завершено спокійно, планомірно і у відповідні строки.
Повідомлення про обмеження постачання газу прокоментував і присутній на засіданні заступник начальника Сєвєродонецького міжрайонного управління з експлуатації газового господарства з обліку та розрахунків за природний газ Володимир Куниця. Зокрема, він подякував керівництву ТЕЦ за конструктивний підхід до проблеми і запевнив присутніх у тому, що відключення ТЕЦ від газу не відбудеться. «Проблема виникла через те, що у відповідності до нормативних документів, які були прийняті у 2015 році (це кодекс газотранспортних систем), робота підприємств-користувачів обмежена лімітами споживання газу, – зазначив Володимир Олексійович. – Спочатку року ТЕЦ отримала ліміт лише на опалення міста, а на генерацію електроенергії – ні. На сьогодні, враховуючи те, як ТЕЦ працює, перебір становить 1 млн. 500 тис. грн. Цей перебір – наші втрати. Адже до нас тепер застосовується інший коефіцієнт у зв’язку з перевищенням ліміту, і за один куб газу ми сплачуємо набагато дорожче. Тому прийнято рішення обмежити споживання газу для ТЕЦ. Тут враховувався також той факт, що на сьогодні ТЕЦ має перед нами заборгованість. За 2015 рік це 6 млн. 770 тис. грн., за 2016 рік – 4 млн. грн. за промисловий газ і 21 млн. 900 тис. грн. за так званий газ для населення. Це вже не перше попередження для ТЕЦ. Безлімітне споживання газу неможливе. Але місто не залишиться без тепла. Це гарантує ТЕЦ і ми. Ми не повторимо ситуації з Алчевськом. Але приводити споживання до норм зобов’язані».
Під час засідання комісії від Ігоря Миколайовича Буткова надійшла пропозиція прийняти два звернення. Одне – до голови Луганської обласної державної адміністрації, інше – до народного депутата України Сергія Дунаєва. І розповісти про особливу значимість підприємства для міста з метою вивчення ними проблеми та одержання підтримки і допомоги в її вирішенні, адже у випадку відключення ТЕЦ від газопостачання, без опалення у Сєвєродонецьку залишаться 600 житлових будинків.
Володимир Прядка, у свою чергу, запропонував внести до звернення ще й питання про визначення директора ТЕЦ. Адже за останні п’ять років змінилося 10 керівників підприємства. Напередодні засідання комісії був призначений 11-ий. За словами представника ТЕЦ, це значно ускладнює роботу підприємства.
Крім того, Володимир Анатолійович повідомив присутнім, що в Києві підписаний документ про те, що дві електростанції в Україні будуть переведені на вугілля. В тому числі і «Сєвєродонецька ТЕЦ». А це перспектива для створення нових робочих місць і зниження тарифів.
«Для того, щоб це відбулося, працівники ТЕЦ докладають максимум зусиль, – запевнив пан Прядка. – У нас на підприємстві є директор з перспективного розвитку, який плідно займався вивченням цього питання. Напрацював великий досвід. Але зараз підприємство включене до процесу приватизації, воно виведене з підпорядкування Мінпаливенерго, а фінуправління технологічно допомогти не в змозі. Тому ми просимо міську владу посприяти стабілізації ситуації з керівництвом підприємства».
Методом голосування членами комісії було вирішено розробити зазначені звернення, у які включити ряд пропозицій щодо вирішення проблеми. Зі свого боку секретар ради, в.о. міського голови Ігор Миколайович Бутков запевнив, що міська влада тримає питання працездатності Сєвєродонецької ТЕЦ на особливому контролі.
Олеся ПЕТРОВА