Ви тут:

Сєвєродонецька міська рада долучилась до світла Віфлеємського вогню миру

26-12-2019
Категорія: 

26 грудня до Сєвєродонецької міської ради традиційно завітали представники «Пласту» - національної скаутської організації. Вони привезли Віфлеємський вогонь миру до Сєвєродонецька. До речі, у нашому місті пластуни завершують мандри промінчика тепла, миру та злагоди.

За традицією, розповівши про чудодійний Вогонь і про волхвів, які подорожували за дороговказом, заспівавши побажання у різдвяних співах, юнаки передали Вогонь Миру в.о. міського голови Вячеславу Ткачуку.

«Головне, це – мир, злагода і порозуміння у кожній сім’ї. Дякую, що з такої нагоди ви прийшли до нас. Дякую за те велике діло, що ви робите!» - сказав Вячеслав Петрович і віддячив дітям солодкими подарунками.

Заступник міського голови Ірина Степаненко подякувала пластунам за те, що кожний рік вони роблять це свято для людей: «Мені дуже приємно, що напередодні Нового року Верховна Рада прийняла ]]>закон «Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху»]]>. Бажаю вам, що ця дійсно державна підтримка була вагомою підтримкою. Бажаємо щастя і дякуємо за ту радість, яку ви нам робите кожний рік».

 

*** Передріздвяну традицію – розповсюджувати Віфлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Віфлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Віфлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Віфлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України (]]>http://www.vohon.plast.org.ua/]]>). Цього року пластуни п'ятнадцятий рік поспіль переберуть Віфлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Віфлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Віфлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Віфлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)