Ви тут:

Сєвєродонецька міська публічна бібліотека відзначила смарагдовий ювілей

22-12-2016
Категорія: 

Зазвичай по п'ятницях у всіх міських бібліотеках – вихідний. І Сєвєродонецька міська публічна бібліотека не виняток. Але в цьому році, рівно як і п'ять років тому, в п'ятницю, 16 грудня, тут були відкриті двері. Всередині книгосховища активно кипіла робота: працівники бібліотеки готувалися до святкування ювілею свого палацу книг. У цьому році йому виповнилося 55 років.
Двічі відмінниця. Так ювіляра називали гості, які прийшли на свято, друзі та колеги. Захід відбувся 17 грудня у бібліотечній вітальні. Тут у затишній, звичній та дружній атмосфері зібралися ті, кого можна назвати постійними відвідувачами цієї міської установи. Це письменники і автори, чиї творчі роботи досить часто були представлені в бібліотеці на виставках, колеги по цеху, художники, улюблені читачі, представники міської ради ветеранів, клубу вишивки «Червона ниточка», співробітники галереї мистецтв, міських художньої та музичних шкіл, СДЮК «Юність», ЦДЮТ, міського Палацу культури та багато інших. Життя кожного з них, так чи інакше, пов'язане з цією бібліотекою і тими проектами, які тут реалізуються.

Зовсім нещодавно в рамках тижня права у міській публічній бібліотеці пройшла зустріч головного спеціаліста Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області з учнівською молоддю, трохи раніше в колі членів літературного об’єднання «Обрій» відзначив своє 70-річчя лисичанський поет Михайло Лисицький. А тут й у бібліотеки ювілейний день народження. 
Не встигли його відсвяткувати, як підійшов час новорічних урочистостей. І ось вже працівники публічної бібліотеки запрошують усіх бажаючих на новорічну розважальну програму «Новый год на крыше, а может еще выше», яка відбудеться 25 грудня о 10.00 у бібліотечній вітальні.
Не дивно, що за таку сумлінну багаторічну працю, розвиток бібліотечної справи, постійний пошук і реалізацію нових форм роботи, активну соціальну участь у житті Сєвєродонецька та з нагоди ювілею провідні працівники публічної бібліотеки були відзначені нагородами. Так, грамотами Луганської облдержадміністрації відзначені Зоя Мироненко та Тамара Дикань. Від Сєвєродонецької міської ради нагороджені Тамара Голованова та Надія Сиротіна. Подяки відділу культури отримали Ніна та Ірина Ворони, Віктор Тітков, Людмила Горєнова та Олена Черножукова.
Зі словами подяки до присутніх звернувся один з почесних гостей, заступник міського голови Андрій Гавриленко. «Буквально тиждень тому ми відзначали 70-річчя профспілкової бібліотеки Сєвєродонецького об'єднання «Азот», – розповів Андрій Анатолійович. – Вдумайтеся у цю цифру. У 1951 році об'єднання тільки почало виробляти першу продукцію, а з 1947 вже працювала перша в місті профспілкова бібліотека. Це ще раз підтверджує те, що все ж першим було слово, а вже потім справа. Тому в цей день хочеться побажати, щоб негаразди, які супроводжують нас останні два роки, залишилися в минулому, а попереду нас очікувало тільки хороше».
Багато було сказано і про важливість бібліотеки для городян і нації в цілому. «Якщо говорити про те, що таке бібліотека, хочу нагадати одну історію, – підкреслив заступник міського голови. – Колись була Олександрійська бібліотека. Її спалили. Але тим не менше, про неї всі чули і пам'ятають. Збереглися навіть окремі сувої. А ось тієї нації, яка це зробила, ніхто не пам'ятає. Люди, які дозволяють собі знищувати накопичену століттями мудрість, довго не живуть. Ні люди, ні нації. Ось ще один приклад. До початку Другої світової війни в Німеччині почали спалювати бібліотеки. І всі ми чудово знаємо, чим закінчив третій рейх. Сьогодні міські бібліотеки, їх фонди, приміщення і люди, які в них працюють, знаходяться на балансі Сєвєродонецької міської ради. І я впевнений, що у нас вистачить мудрості зберегти цей потенціал, всі напрацьовані досягнення і джерело мудрості для наших нащадків і ще більше примножити його».
Зазначимо, що у цьому році бібліотека була обладнана новими меблями і поповнена сучасною літературою. Тепер бібліотечний фонд нараховує понад 160 тисяч примірників книжок, сторінки яких часто перегортають 11 тисяч читачів

Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)