Сєвєродонецьк вшановує пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність

29-08-2021

29 серпня у Сєвєродонецьку в День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відбулася низка вшанувальних заходів.

О пів на дев’яту ранку в СЗШ №10 було відкрито пам’ятну меморіальну дошку загиблому захиснику України, солдату 53-ї окремої механізованої бригади Левченку Сергію, а з 9-ї години заходи продовжилися на площі Миру біля пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Радієвському Олександру Віталійовичу.

На площі була розміщена велична та журлива інсталяція «Життя віддані за Луганщину» – 188 військових касок з соняхами, банер зі світлинами Героїв та польові квіти і трави Луганщини – в пам’ять про 188 загиблих від російської агресії захисників України - мешканців нашої області, що пожертвували найдорожчим – своїм життям заради незалежності, суверенітету і територіальної цілісності рідної країни та мирного життя її народу.

«В історії України з’явилася сумна дата – 29 серпня – День пам’яті загиблих воїнів, які віддали і віддають саме найцінніше, що є в людини – це своє життя. 188 кращих синів та доньок Луганщини віддали своє життя за те, щоб ми мали незалежність, за нашу свободу, за мир в Україні. На жаль, і надалі війна продовжується. На жаль, і надалі гинуть наші воїни...

Я пам’ятаю з дитинства в радянські часи була така пісня, в якій були такі слова: «Хотят ли русские войньі?» Ми зараз чітко розуміємо, що не тільки хочуть. Вони її розв’язали. Вони її і далі продовжують.

На жаль, поки не закінчиться війна, можливо, кількість касок, що символізують на сьогоднішній інсталяції загиблих, буде збільшуватись. Але ми повинні пам’ятати кожного року, кожного місяця і кожного дня кожного з тих воїнів, які віддали свої життя за те, щоб ми з вами могли розбудовувати Україну, і піднімати її. Особливо тут на Луганщині. Ми повинні розбити всі ті пропагандистські тези, якими напічкують наших людей на тимчасово окупованих територіях. Поки ми будемо їх пам’ятати – вони будуть жити! І це буде дійсно тим, що вони віддали своє життя не даремно. Ми повинні з вами зробити все можливе і неможливе, щоб коли війна закінчиться, ми з сумом, але не опускаючи очі, могли подивитися в очі батькам, дітям, дружинам або чоловікам загиблих наших воїнів. Слава Україні!», - наголосив керманич Луганської області Сергій Гайдай.

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк підкреслив: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих Героїв, вшановуємо пам’ять генерала-майора Олександра Радієвського, який керував визволенням Сєвєродонецька. Ми відвідуємо меморіальні дошки в наших школах, що присвячені пам’яті наших загиблих земляків – хлопців, які там навчалися. Ми відвідуємо кладовища, де лежать і сплять мирним сном загиблі наші воїни. Цей день має закарбовувати в нашій пам’яті якою ціною ми отримали можливість мирного життя, можливість мирно розвиватися. Жити у вільній та незалежній Україні. І наше завдання – зробити все можлива, для того, щоб ці жертви, ці героїчні вчинки були не даремними. Ми маємо працювати та  відбудовувати і розвивати наше місто, нашу Державу. Слава Україні!»

Командувач Оперативно-тактичного угруповання «Північ», генерал-майор Петро Ромигайло запевнив присутніх, що наші військові-захисники і надалі будуть виконувати свої обов’язки по захисту нашої Держави та подякував за вшанування пам’яті загиблих та надання допомоги і підтримки сім’ям військовослужбовців.

Учасники урочистих зборів вшанували загиблих захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника генерал-майору Національної Гвардії України Олександру Радієвському.

По завершенню меморіальних заходів керівники Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай та Олександр Стрюк провели зустріч з сім’ями та близькими загиблих захисників України, представниками громадських організацій учасників АТО та ООС, військовослужбовцями. На ній було обговорено питання посилення та покращення соціальної, медичної, психологічної і матеріальної підтримки загиблих і поранених воїнів АТО та ООС, ветеранів.Очільник Луганщини  поділився з присутніми планами щодо будівництва нового музею та Алеї Пам’яті  загиблих воїнів АТО Луганщини в сквері ім.М.Горького: «Наразі потрібно обговорити концепцію будівництва музею Пам’яті та зібрати всі матеріали. Герої не вмирають, тому ми повинні завжди пам’ятати імена наших Героїв-захисників. Наші двері завжди для вас відкриті, готові чути кожного, разом ми вирішимо всі наболілі питання».

Також було покладено квіти до меморіальних дошок загиблих захисників України Юрію Гуртяку, Миколі Літовку, Сергію Дрогіну, Тихону Курбатову, на могили Героїв та до Пам’ятного знаку загиблим воїнам АТО.

Фотоальбом  "]]>Сєвєродонецьк: вшанування загиблих захисників України (29.08.2021)]]>" (76 світлин) тисніть за посиланням ]]>https://www.facebook.com/radasever/posts/4333862933376861]]>

Средняя: 5 (3 оценок)