Ви тут:

Сєвєродонецьк серед 18 міст на закупівлю нового екотранспорту в рамках угоди «Міський громадський транспорт II»

18-02-2022
Категорія: 

Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду «Міський громадський транспорт II» між Україною та ЄІБ. Друга фаза проекту «Міський громадський транспорт» передбачає закупівлю для парків громадського транспорту в українських містах нового екотранспорту.

Проект фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у рамках ініціативи Міністерства інфраструктури України.

«Якісний громадський транспорт — один із ключових запитів на зміни жителів українських міст. Тому на рівні держави було прийнято рішення про підтримку регіональних ініціатив і відкриття можливості для місцевої влади до інвестицій в оновлення транспортних парків.

Завдяки реалізації ІІ фази проекту «Міський громадський транспорт» щонайменше 18 українських міст зможуть отримати нові електричні автобуси, трамваї, тролейбуси, потяги метрополітену, а також модернізувати трамвайні та тролейбусні лінії. Це сучасний екотранспорт, який знизить рівень забруднення повітря у містах, а також створить додаткові умови для розбудови енергетичної незалежності країни», — розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Міста-учасники проекту

Для реалізації другої фази проекту попередньо обрано 18 міст, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Фінансові особливості угоди

Кредит ЄІБ складає 200 млн євро, а термін його погашення — 22 роки. Загальна вартість двох фаз проекту «Міський громадський транспорт II» складає 400 млн євро.

Очікується, що перша партія екотранспорту буде поставлена цьогоріч.

Попередньо в рамках даного проекту міста зможуть отримати кошти на закупівлю транспорту, а також оновлення й будівництва нової транспортної інфраструктури в містах:

  • Сєвєродонецьк (4 тролейбуси та 10 електробусів),
  • Вінниця (40 нових тролейбусів та 10 електробусів у комплекті з 5 зарядними станціями),
  • Ужгород (5 електробусів із зарядними станціями),
  • Черкаси (45 нових тролейбусів),
  • Кременчук (10 нових тролейбусів, а також будівництво нової тролейбусної лінії),
  • Біла Церква (25 нових тролейбусів, а також ремонт та модернізації тролейбусної лінії та тягових підстанцій),
  • Мелітополь (10 електробусів та 5 зарядних станцій),
  • Кам’янське (10 нових трамваїв),
  • Хмельницький (50 нових тролейбусів без автономного ходу та 10 нових тролейбусів на автономному ходу),
  • Тернопіль (30 нових тролейбусів),
  • Кривий Ріг (10 нових трамваїв),
  • Дніпро (планується надання коштів на реконструкцію трамвайної лінії маршруту з трамвайними лініями для виїзду на маршрут, з модернізацією депо, та придбанням трамваїв у м. Дніпро),
  • Луцьк (30 нових тролейбусів, з яких 24 – без автономного ходу; 6 – з автономним ходом),
  • Запоріжжя (планується надання коштів на реконструкцію контактної мережі, трамвайної колії),
  • Львів (планується надання коштів на капітальний ремонт трамвайних вагонів та реконструкцію трамвайної лінії),
  • Полтава (планується надання коштів на модернізацію електротранспортної системи; капітальний ремонт із заміною обладнання 6 тягових підстанцій тролейбусної мережі; придбання 20 тролейбусів з автономним ходом),
  • Одеса (30 нових електробусів),
  • Чернівці (20 нових тролейбусів на автономному ході).

«Рішення Верховної ради про ратифікацію Фінансової угоди по Проекту "Міський громадський транспорт України ІІ є досить важливим кроком, що наддасть Україні правові підстави для подальшої реалізації цього проекту. Вже найближчим часом ми очікуємо на підписання перших контрактів на поставку нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», - додав заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

Довідково

]]>Проект «Міський громадський транспорт України ІІ» ]]>є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.

Детальніше з Законом України про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ» можна ознайомитися ]]>за посиланням]]>.

Нагадаємо, в грудні 2020 року Уряд України та Європейський підписали угоду про реалізацію ініціативи «Міський громадський транспорт України ІІ». Вона є другою фазою проекту «Міський громадський транспорт», який реалізовувався в Україні з 2017 року.

Завдяки йому вже оновлюється парки громадського транспорту в Києві, Харкові, Львові, Тернополі, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську і Чернівцях.

За матеріалом ]]>https://www.kmu.gov.ua/news/verhovna-rada-ratifikuvala-kreditnu-ugodu-mi...]]>

]]>https://mof.gov.ua/uk/news/minfin_ukraina_otrimaie_200_mln_ievro_na_rozv...]]>





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)