Ви тут:

Сєвєродонецьк підтримує онлайн-марафон  #миEUКраїна

13-05-2021
Категорія: 

В Україні стартувала інформаційна кампанія «EUКраїна». Проект ініційовано Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проекту ЄС «Association4U». Мета інформаційної кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції та продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

«Євроінтеграція – це про реальні позитивні зміни в житті людей, в які втілюються реформи та зобов’язання Уряду в межах Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, – ]]>коментує старт кампанії Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.]]> Європейська інтеграція стосується всіх аспектів нашого життя – це краща освіта, більші можливості для українського бізнесу, зручні адміністративні послуги, захищені права споживача, якісні продукти на полицях магазинів. Кожен українець може пришвидшити рух України до ЄС, якщо буде слідувати європейським стандартам та цінностям. Саме тому ми запускаємо нову інформаційну кампанію, аби розповісти українцям, як імплементувати євроінтеграцію в кожен аспект нашого щоденного життя».

Починаючи з 2015 року, українська влада поступово відновлює інфраструктуру завдяки фінансовій і консультаційній допомозі багатьох західних держав і фінансових установ.

Сєвєродонецька громада має тісну співпрацю з європейськими партнерами у розбудові міської інфраструктури. Майже кожен мешканець це бачив та користувався. Напередодні Дня Європи ми хочемо ще раз подякувати європейським друзям за підтримку і допомогу. Нижче наводимо приклади плідної співпраці.

У 2016 році в Сєвєродонецьку був реалізований проект «Капітальний ремонт автодорожнього мосту через річку Сіверський Донець», який було зруйновано в 2014 році під час проведення АТО. Проект фінансувався Євросоюзом в рамках реалізації Програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Вартість проекту – 1 529,954 тис. євро, з них 1 430,048 тис. євро - внесок ЄС та 99,906 тис.євро - співфінансування Сєвєродонецької міської ради. Відремонтований міст знаходиться на транспортній дорозі загального користування державного значення Р-66 спілкуванням Деміно – Олександрівка – Сватово-Лисичанськ-Луганськ на ділянці км 163+ 500 – км 165 +000 і дає можливість пересування по усій транспортній лінії вантажному та легковому транспорту, автобусам та маршрутним таксі.

Проект ЄС з відновлення мосту в Сєверодонецьку переміг у глобальному конкурсі на кращий проект ЄС за кордоном.

 Міст через річку Сіверський Донець

 

           Успішною стала співпраця з проєктом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який підтримав розвиток ОСББ, відновлення житлового сектору та створення більш комфортних умов проживання. В 2016 році у конкурсі проєктів були визначені 6 переможців: ОСББ "Економ", ОСББ «Енергетиків, 74», ОСББ «Веста», ОСББ «Сосновий бір», ОСББ «Комфорт, 9», ОСББ «Сім А». Під час реалізації проєкту були проведені роботи з капітального ремонту холодного, гарячого водопостачання та водовідведення, ремонту даху, заміни старих дерев’яних вікон на пластикові вікна, заміни труб на пластикові у системі опалення, встановлення теплолічильника, встановлення датчиків руху. Загальна сума коштів на реалізацію проекту складає 2,4 млн. грн., з яких кошти ПРООН – 1,2 млн. грн., кошти ОСББ -0,1 млн. грн, кошти міського бюджету - 1 млн. грн.

          В рамках співпраці проектів «Ініціативи інфраструктурної програми для України» (IIPU) та "Енергоефективні реформи в Україні", які впроваджуються Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України в 2017 році розпочата реалізація проєкту удосконалення муніципального енергоменеджменту включно з демонстраційними енергоефективними заходами у місті Сєвєродонецьку. За результатами проєктом GIZ була надана фінансова підтримка з установки індивідуальних теплових пунктів для трьох об’єктів бюджетної сфери міста, а саме ЗОШ № 10, 15 та ДНЗ «Ластівка» на загальну суму 2047,850 тис. грн. Під час реалізації проєкту встановлено сучасні модульні індивідуальні теплові пункти, які призначені для обліку, розподілу та регулювання теплової енергії в системі опалення. ІТП складається з насосів, теплообмінників, фільтруючої арматури, запірної арматури, регулюючої арматури, шаф автоматики, необхідних для забезпечення належного функціонування теплового пункту за заданим алгоритмом економного споживання теплової енергії. ІТП дає можливість погодозалежного автоматичного регулювання. Запровадження даних технологій зменшує використання теплової енергій на опалення. За результатами проєкту в ЗОШ № 10  - річна економія становить 89,574 МВт*рік., ЗОШ № 15 - річна економія становить 90,446 МВт*рік,  ДНЗ № 19 - річна економія становить -  94,889 МВт*год.

За результатами плідною співпраці з Північною екологічною корпорацією НЕФКО (далі НЕФКО) за проектом «Вуличне освітлення в м. Сєвєродонецьк» було здійснено модернізацію вуличного освітлення на вулицях міста, встановлено 264 енергозберігаючих світлодіодних світильника по вул. Донецька, Сметаніна, Новикова в рамках фінансової програми «ДЕМО -УКРАЇНА ЦТ». Загальна вартість проєкту - 2368,6 тис. грн., з них кредит - 2131,72тис. грн., кошти КП «Сєвєродонецькліфт» - 236,9 тис. грн. Від НЕФКО був отриманий грант для реалізації проєкту «Енергозберігаючий проєкт у ДНЗ № 24, № 43 та вуличному освітленні» на суму 270, 278 тис. євро. За рахунок гранту було проведено модернізація освітлення по вулицям Науки, Маяковського, Вілесова, проспект Гвардійський та Лікарняне містечко. Встановлено 271 енергозберігаючий світлодіодний світильник, та замінено 50 залізобетонних опор по вул. Донецька, Сметаніна, Новикова.

З метою залучення інвестицій у енергоефективність,  на умовах їх повернення, виключно за рахунок досягнутої економії енергоносіїв шляхом впровадження ЕСКО-механізму у 2019 році встановлено 7 сучасних модульних теплових пунктів (ІТП). Три ІТП, що встановлені у 2018 році, були оснащенні автоматичними приладами для взяття на обслуговування з онлайн-моніторингом споживання енергоресурсів.

Десять навчальних закладів міста Сєвєродонецька (сім шкіл, два садочка та центр дитячої та юнацької творчості) оснащені сучасними ІТП датської фірми Danfoss. В свою чергу вони підключаються до системи моніторингу та диспетчеризації SynergyData, яка дозволяє автоматично регулювати подачу тепла в залежності від погодних умов. Проведена модернізація системи опалення позбавить будівлі від надмірного споживання теплової енергії, не виходячи за нормативні показники температури у приміщеннях та надає можливість до економії коштів за енергоресурси.  Загальна сума 10 енергосервісних договорів близько 10 млн.грн. Срок дії договорів 5-7 років. Очікувана економія споживання енергоресурсів 25%.  Таким чином, місто Сєвєродонецьк стало першим містом Луганської області, у якому наразі працює ЕСКО-механізм.

В 2019 р. було реалізовано проєкт «Забезпечення комфортних умов для якісного надання повного переліку адміністративних послуг з оформлення та видачі паспорту громадянину України у формі ID-картки та паспорту громадянина для виїзду за кордон у ЦНАП міста, фінансування якого відбувалося Німецьким Товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в межах Проекту «Реформа управління на сході України II» на суму 1103,92 тис.грн

Місто активно проводить роботу за проєктом «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW. Основною метою Проєкту є підтримка інфраструктурних заходів в українських громадах з високою часткою ВПО шляхом створення для них житла та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи та дитячі садки (об’єкт під житло для ВПО - будівля гуртожитку м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 18-а та заклад соціальної інфраструктури - Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) комбінованого типу № 11 «Світлячок», м. Сєвєродонецьк,  вул. Енергетиків, 28-а). 

В 2020 році в рамках Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI» реалізовано  субпроєкт «Покращення умов надання послуг шкільної освіти у КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 11 м. Сєвєродонецьк, Луганська область/ KfW». Виконані ремонтні роботи з утеплення фасаду та часткової заміни вікон та дверей у ДНЗ №11. Вартість будівельних робіт –3 773,130 тис. грн. З місцевого бюджету у 2020 році профінансовано 24,7 тис.грн. на коригування проєкту.

            В 2020 році у місті Сєвєродонецьк закінчена реалізація проєктів «Програми розвитку муніципальної інфраструктури та Надзвичайної кредитної програми для відновлення України»  з будівництва двох пілетних котелень НВК "Спеціалізована школа колегіум" на суму 3758,33 тис.грн. та Сєвєродонецького міського палацу культури на суму 3734,22 тис.грн. за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку. Триває будівництво ще трьох пілетних котелень.

            У 2020 році місто Сєвєродонецьк було відібрано для участі у проєкті "Міський громадський транспорт України ІІ", який реалізується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) спільно з Міністерством інфраструктури України. В рамках проєкту буде придбано 4 тролейбуси та 10 електробусів для міста на суму 3 747 152 EUR.  Участь у проєкті дозволить оновити парк громадського транспорту та знизити рівень викидів, що передбачено Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста.

           Крім того, Національною транспортною стратегією України до 2030 року також передбачений перехід міст на екологічний транспорт, що дозволить знизити рівень викидів у містах.

          В 2020 році розпочато співробітництво з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) по проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» по забезпеченню житлом ВПО, фінансування якого  відбувається за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW). 15 вересня 2020 року у м. Києві Міжнародною організацією з міграції (МОМ)  підписано Меморандум про співпрацю з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Військово-цивільною адміністрацією Сєвєродонецька та Краматорською міською радою щодо співпраці за проектом по забезпеченню житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

 

В жовтні 2020 року Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Канади було передано мобільний Центр надання адміністративних послуг (мобільний ЦНАП), спеціально обладнаний вантажний автомобіль, який вже курсує віддаленими районами та надає послуги найуразливішим верствам населення та тим, хто не має змоги відвідати стаціонарні центри. Мобільний ЦНАП надає послуги практично ідентичні до тих, які нині можна отримати в стаціонарних центрах.

 

В 2020 році відбулася реалізація проєкту ПРООН «Підтримка Європейським Союзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування». Було підписано меморандум соціального партнерства Сєвєродонецька між громадськістю, бізнесом та владою щодо реалізації проєкту «Розробка механізму соціального партнерства в умовах підвищеної конфліктності на базі ініціативи по розбудові скверу Гоголя в Сєвєродонецьку». В рамках проєкту ГО "Сєвєродонецька агенція розвитку громади" провела облаштування крапельного поливу чагарників (кущів) по периметру скверу Гоголя, військово-цивільна адміністрація міста Сєвєродонецьк взяла на себе відповідальність щодо співфінансування в частині облаштування автоматичного поливу скверу Гоголя на суму 340,342тис.грн. В рамках проєкту були встановлені лавки, афіші, крапельний полив тощо.

За інформацією Управління економічного розвитку

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)
63
0