Ви тут:

Щодо запобігання та виявлення корупції

21-10-2016
Категорія: 

Сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації (далі – Сектор) здійснено аналіз адміністративних і кримінальних правопорушень, вчинених посадовими та службовими особами у ІІІ кварталі 2016 року.

За інформацією, отриманою Сек­тором, за звітний період у від­ношенні посадових і службових осіб в Луганській області правоохоронними органами складено 4 (чотири) протоколи про адміністративне правопорушення та порушено 2 (дві) карні справи.

Основна кількість адмінпротоколів – 3 (три) – складена за порушення ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» (Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). За порушення вимог зазначеної статті 28 Закону передбачена відповідальність згідно зі статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).

Один адмінпротокол було складено за порушення ч. 1 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» (Обмеження щодо одержання подарунків). За порушення вимог зазначеної статті 23 Закону передбачена відповідальність згідно зі статтей 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дві карні справи порушено за фактом вимагання або отримання неправомірної вигоди, відповідальність за вчинення такого порушення передбачена ст. 368 Кримінального кодексу України.

Переважна більшість адмінпрото­колів була складена у відношенні посадових осіб, які входили до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо) та брали участь у прийнятті рішення цим органом в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів. При прийнятті відповідних рішень, в умовах кон­флікту інтересів, посадовими особами проігноровано ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та не вжиті відповідні заходи щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), потенційний конфлікт інтересів – це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Реальний конфлікт інтересів – це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повно­важень.

Приватний інтерес – це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі тими, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю у громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Що стосується скоєних правопорушень, в частині отримання непра­вомірної вигоди або подарунка, то в цьому випадку посадовими особами проігноровано вимоги ст. 24 Закону і не вжиті заходи по запобіганню одержання неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, а саме:

1) відмовитися від пропозиції;

2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

3) залучити свідків, якщо це можливо, також з числа співробітників;

4) письмово повідомити про про­позицію безпосереднього керів­ника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, орга­ні­­зації, спеціально уповноважених суб’єк­тів у сфері протидії корупції.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 1 Закону подарунок – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової. Неправомірна вигода – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

Внаслідок недотримання вимог вищезазначених статей Закону, спе­ціально уповноваженими суб’єк­тами у сфері протидії корупції, у відношенні посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення та порушено карні справи.

За інформацією Сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації





Рейтинг: 
Голосов пока нет