СБУ зібрала доказову базу щодо сімох окупаційних «начальників», які працюють в «адміністраціях» ворога на Луганщині

11-05-2023

СБУ сформувала доказову базу щодо сімох колаборантів, які обіймають керівні посади у ворожих «адміністраціях» на Луганщині.

Серед них – бойовик, який з 2014 р. воював проти Збройних Сил України та перебував у розшуку у зв’язку з участю в терористичній організації та незаконних збройних формуваннях. У 2022 р. брав участь у бойових діях під Сєвєродонецьком, Рубіжним, Попасною та Лисичанськом. У липні минулого року його було призначено так зв. «и.о. главы администрации г.Лисичанска лнр».

Фігурантами кримінальних проваджень стали колишня працівниця пенсійного фонду України та екскерівниця відділу соціального забезпечення Станично-Луганської ВЦА.

Вони погодились на пропозиції рашистів очолити відділення так зв. «пенсионного фонда лнр» та «управления социальной защиты населения» в окупаційній адміністрації Станично-Луганского району.

Також задокументовано, що мешканка Старобільська невдовзі після окупації міста добровільно працевлаштувалася в так зв. «администрации Старобельського района лнр» і наразі керує «управленим труда и социальной защиты населения».

Колишня головна спеціалістка управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА зробила вибір на користь «кар’єрного росту» і отримала в «адміністрації» Сєвєродонецька посаду «заступника начальника відділу освіти».

Встановлено, що на призначення керівниками відділів в «адміністраціях» Сватівського та Марківського районів свідомо погодились інженер-програміст із Лисичанська та підприємець із Марківки. Вони керують так зв. «відділами забезпечення життєдіяльності» сіл Мілуватка та Бондарівка.

Наразі зловмисники співпрацюють з окупантами, виконують організаційно-розпорядчі функції та сприяють загарбникам в утвердженні режиму окупації території Луганської області.

Їм повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Розслідування у справах завершено. Матеріали перебувають на розгляді в судах.

Правопорушникам загрожує до 10 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскація майна.

Досудове розслідування проводили слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

]]>На зображенні може бути: 7 людей та текст «гу сбу лонецьцкий TA луганський областях за матералами сбу судитимуть колаборантв 3 луганщини до суду»]]>

Джерело: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid08cU3T6ii5cwdgkc...]]>