Ви тут:

єВідновлення: як подати заяву на отримання допомоги?

11-05-2023
Категорія: 

Вчора, 10 травня, стартувала програма єВідновлення. Тепер всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.

За першу добу роботи програми державної допомоги на відновлення пошкодженого житла єВідновлення успішно подано 3 194 заяви про виплату допомоги. Зокрема, тільки вчора було подано 2 454 заяви.

Як подати заяву на отримання допомоги:

1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо цього ще не зробили. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія, а також через ЦНАП або нотаріуса.

Якщо ви подаєте таке повідомлення через застосунок Дія, потрібно:

  • оновити застосунок до останньої версії (Меню - Оновити застосунок);
  • відкрити в застосунку розділ «Послуги» та обрати «єВідновлення»;
  • обрати пункт «Повідомити про пошкоджене майно» та пройти всі необхідні етапи.

2. Далі потрібно пересвідчитися, що ваші права власності на об’єкт зареєстровані в Державному реєстрі речових прав. Для цього відкрийте у застосунку Дія «єВідновлення» та оберіть послугу «Повідомити про пошкоджене майно». Якщо ваше житло зареєстроване, Дія покаже його серед знайдених.

3. Відкрити банківський рахунок єВідновлення в банку-партнері програми. Зробити це можна як безпосередньо у відділенні банку, так і через мобільний застосунок банку.

Наразі до програми підключені 5 банків: monobank, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.

Відкрити банківський рахунок можна буде також під час подання заяви про виплату. Відповідну можливість запропонує застосунок Дія по ходу заповнення заяви.

4. Подати заяву про виплату. Для цього потрібно відкрити в застосунку розділ «Послуги», обрати «єВідновлення» та «Подати заяву про виплату».

Після цього потрібно пройти всі необхідні етапи, які пропонує електронна послуга (заповнення контактних даних, обрання пільги, яка стосується вас, отримання згоди співвласників тощо), та відправити саму заяву.

Більше про єВідновлення можна дізнатися на ]]>сайті програми]]>.

Окрім цього, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545 (кнопка 2) або чат-боти Урядового контактного центру за посиланням:

◾️ ]]>Telegram]]>

◾️ ]]>Facebook]]>

◾️ «Урядовий контакт центр» у Viber

Також можна звернутись до команди підтримки Дії, надіславши повідомлення на сторінках Дії в Facebook, Telegram та Viber.

Далі комісії, які будуть створені при органах місцевого самоврядування, опрацюють заяви та розпочнуть безпосереднє обстеження житла.

В Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України наголошують, що перед тим, як подавати заяви про виплату допомоги в застосунку Дія, потрібно попередньо подати через Дію, нотаріуса чи ЦНАП інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане.

 

За інформацією: ]]>Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України]]> - ]]>https://mtu.gov.ua/news/34282.html]]>​ та ]]>https://mtu.gov.ua/news/34281.html ]]>

 

Матеріал за темоюєВідновлення: Стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)