Розпочато голосування за проекти Громадського бюджету м. Сєвєродонецьк

17-04-2018

13 квітня відбулося чергове засідання координаційної ради з впровадження громадського бюджету в м. Сєвєродонецьк, на якому визначено 58 проектів, які допущені до етапу голосування.

На заході були присутні члени координаційної ради: перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, сек­ретар міської ради Ельвіна Марініч, керівники та спеціалісти відділів Сєвєродонецької міської ради.

«У ході засідання координаційної ради з 72 проектів 58 були допущені до наступного етапу – голосування, – зазначила голова координаційної ради, начальник фінансового управління Марина Багрінцева. – Нажаль, не всі проекти позитивно пройшли експертизу і не були допущені до голосування. З певних причин 14 проектів відхилено. Основні з них– недотримання пунктів Положення про громадський бюджет. У ньому чітко прописано, за яких умов проект не може бути допущений до голосування, а отже реалізований. У положенні зазначено, що проект не повинен суперечити чинному законодавству; його реалізація повинна належати до компетенції Сєвєродонецької міської ради; об’єкт, який буде створений внаслідок реалізації проекту, має бути загальнодоступний для всіх жителів міста. Крім того, проекти у стилі просторового розвитку мають відповідати генеральному плану міста, іншій містобудівній документації та реалізовуватися на землях, які належать комунальній власностітериторії громади Сєвєродонецька. Саме через невідповідність цим параметрам декілька проектів і були відхилені. Кожен автор, чий проект не був допущений до голосування, отримає від координаційної ради пояснювального листа, у якому буде зазначена стисла аргументація, за яких умов проект не був допущений до голосування».

З 16 квітня на офіційному сайті міської ради працює система голосування Громадський бюджет Сєвєродонецька. Програма працює до 24-ї години 30 квітня. Участь у голосуванні можуть брати особи з 16 років. Причому, кожен має два голоси, по одному за малий (до 250 тисяч гривень) і великий (до 500 тисяч гривень) проекти.

Голосування проводиться в електронній формі. Самостійно у ньому можуть взяти участь громадяни, які мають ID-картки або банківський електронний ключ.Тим, у кого немає можливості проголосувати самостійно, але є велике бажання, радять звернутися до оператора громадського бюджету в Центрі надання адміністративних послуг. Для цього потрібно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Внутрішньо переміщені особи також можуть брати участь у голосуванні. Для цього, крім паспорта та ідентифікаційного коду, їм потрібно мати ще й довідку переселенця, видану Сєвєродонецьким УПтаСЗН. З розташуванням інших адміністративних пунктів згодом можна буде ознайомитися на сайті Сєвєродонецької міської ради.

На засіданні координаційної ради автори проектів взяли участь у жеребкуванні, на якому визначалися порядкові номери їх пропозицій.

Переглянути всі проекти та проголосувати за пропозиції, що найбільше подобаються, можна ]]>на сайті Сєвєродонецької міської ради]]>.

Олеся ПЕТРОВА