Розпочалися чергові виплати компенсації за безкоштовне надання тимчасового житла ВПО

24-07-2023

Відбулася нарада Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, в якій взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, Мінветеранів, Мінфіну, МЗС, Пенсійного фонду, обласних військових адміністрацій, інших відомств та організацій.

Серед іншого, учасники наради обговорили виплати за програмою «Прихисток», якою передбачена компенсація за безкоштовне надання тимчасового житла внутрішнім переселенцям. Вона виплачується у розмірі 450 гривень на місяць за розміщення одного ВПО у теплий період року та 900 гривень — під час опалювального сезону.

Минулого тижня розпочалися виплати відповідної компенсації за березень. Наразі вже спрямовано 75 мільйонів гривень на такі виплати для 29 тисяч власників житла у Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській областях.
Крім того, найближчим часом має розпочатися фінансування компенсацій за прихисток переселенців у квітні.

Також на особливому контролі Уряду залишається питання виплат ВПО. Йдеться про щомісячну держдопомогу на проживання у розмірі 3 тис. гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тис. гривень для решти внутрішньо переміщених осіб.

За перший та другий період липня вже профінансовано виплати ВПО на загальну суму майже 6,3 млрд грн.

За інформацією: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України - ]]>https://minre.gov.ua/2023/07/22/u-fokusi-uvagy-koordshtabu-z-vpo-program...]]>