Ви тут:

Правила, які наближають Перемогу

11-03-2023
Категорія: 

Ворог, напавши на нашу країну, постійно активізує інформаційні атаки. Важливо, щоб кожен українець вмів їм протидіяти.

Ознайомтеся з простими правилами, які дозволять протистояти російській інформаційній війні.

Перше і найголовніше правило – відпишіться нарешті від усього анонімно, російського та з «інсайдами». Так, це і про анонімні телеграм канали, і про хороших росіян, і про гіркіна, і про російське нібито опозиційне видання “Медуза”. Саме там буде найбільше нагнітання та маніпуляцій – свідомих і ні. Ці ресурси створюються для дезінформування, а не для інформування про інсайди чи події в Україні або росії.

Друге. Відпишіться від агрегаторів новин, які публікують емоційні тексти видаючи їх за новини – у Телеграмі, Вайбері і тд. Це ті, хто публікує інформацію першими не перевіряючи її. Для них важливий хайп, а не факти. Саме в гонитві за ним там будуть з’являтися матеріали на кшталт «путін прийняв рішення вдарити по місту Х і ось чому».

Третє. Мінімізуйте соціальні мережі. Саме тут найвища концентрація паніки – реальної і штучної.

Четверте. Два рази на день читайте новини у медіа з «білого списку» Інституту Масової Інформації – дуже важливо не випадати з контексту подій.

Пяте. Відслідковуйте свої емоції після прочитання новинних повідомлень. Якщо відчуваєте страх чи ваша реакція “о! це те, що я хотіла почути!” - прискіпливо перевіряйте інформацію. Зараз більшість дезінформації працює саме в цих векторах.

Шосте, розбирайтеся в суті, а не реагуйте на емоційні заголовки. Так, це довго, складно, ви втомлені. Але це єдиний вихід, щоб зрозуміти.

Сьоме, коли ви побачили сенсаційну заяву, особливо, якщо вона вибивається з попереднього контексту - будь ласка, дуже прискіпливо перевіряйте цю інформацію.

І найголовніше, знання цих правила не захистять вас від усіх ворожих інформаційних операцій. Захистить їх застосування. А розпочати ви може уже. Будь ласка, візьміть у руки ваш телефон - відкрийте Телеграм, Facebook, YouTube та інші соцмережі і відеохостнги, у яких ви зареєстровані та відпишіться від усіх агрегаторів новин, анонімних каналів та російських джерел. Це поростий, але дієвий спосіб зменшити на вас вплив ворожих інформаційних операцій.

Дотримання цих правил – це ваш дуже цінний вклад у Перемогу!

 

 

Рейтинг: 
Голосов пока нет