Правила відпочинку на воді

16-06-2021

Літо - прекрасна пора! Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до озера або річки. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Купання на «диких» пляжах часто призводить до нещасних випадків навіть незважаючи на те, що фахівці ДСНС постійно проводять профілактичні рейди на водних об’єктах та розповсюджують пам’ятки з правилами перебування на воді, а також проводять навчальні бесіди з громадянами.

Для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки!

Зокрема:

1. Пам’ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.
  2. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.
  3. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, не стрибайте у воду зі споруд, не пристосованих для цього.
  4. Не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки.
  5. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
  6. Не організовуйте у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається.
  7. Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
  8. Не забруднюйте і засмічуйте водні об’єкти та територію пляжів.
  9. Не подавайте хибні сигнали тривоги.
  10. Температура води повинна бути не нижче +17°С.
  11. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3–5 хвилин.
  12. Слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Пам’ятайте, що ваше життя залежить від вашої усвідомленості та відповідальності!

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним, дотримуйтеся порад рятувальників!

Сєвєродонецьке районне управління ГУ ДСНС України у Луганській області