Перший візит «Молодих парламентарів» до Верховної Ради

20-05-2016

Сєвєродонецькою міською радою здійснюється проект «Молодий парламентар». Програма ставить за мету ознайомлення сєвєродончан з визначними місцями столиці, ознайомлення з роботою народних депутатів, налагодження зв’язків між народними депутатами та молоддю, спростування стереотипів щодо непублічності українських парламентаріїв, створення нових спільних з нардепами проектів та, звісно, поява нових вражень, ідей та прагнень у сєвєродонецької молоді.

Перша група, що відвідала Київ, складала десять учасників. Це – сєвєродонецькі студенти. Потягом вони виїхали до столиці 18 травня, приїхали до пункту призначення наступного ранку. Поснідали, набралися сил, і в них почалася заздалегідь запланована автобусна екскурсія містом, що містила близько двадцятьох зупинок. Молоді люди відвідали найвизначніші пам’ятні місця Києва: храми, театри, музеї. Після опівдня студенти рушили до Верховної Ради, де їх вже чекали. Сєвєродончани прогулялися по парламенту, відвідали всі його визначні місця: сесійну залу, хол і, навіть, їдальню. Вдалося студентам навіть поспілкуватися з народними депутатами. Під час розмови сєвєродончани задавали питання, які їх цікавили, а парламентарії їм відповідали. Екскурсія Верховною Радою тривала близько півтори години. Після цього втомлені, але задоволені студенти продовжили прогулянку містом. А ввечері сіли на потяг, щоб вже наступного дня повернутися додому.

Один із організаторів проекту, студент Віктор Черножуков каже, що напередодні візиту відчував якесь хвилювання, очікування чогось грандіозного та величного.

«Було хвилювання, очікування чогось великого та грандіозного. Це був такий невеликий шок від того, що ті люди, яких ти раніше бачив по телевізору, а тут ти їх бачиш перед собою та по-дружньому спілкуєшся. Вони виявилися дуже приємними, комунікабельними, класними людьми», – каже Віктор.

Юнак розповідає, що сєвєродончани в Києві отримали багато емоцій та задоволення, а також мотивацію та прагнення вчитися, розвиватися та самовдосконалюватися.

«Для себе винесли, що все реально. Що потрібно йти до своїх цілей, здійснювати свої ідеї, що влада, її представники вони не так далекі, що вони близькі до людей і готові спілкуватися та відповідати на будь-які питання. І це дуже добре», – сказав Віктор Черножуков. Віктор жартує, що під час візиту до Верховної Ради студенти на майбутнє придивилися собі кілька місць в сесійній залі.

Одним з ініціаторів проекту «Молодий парламентар» в Сєвєродонецьку став секретар міськради, в.о. міського голови Григорій Валентинович Пригеба. Григорій Валентинович каже, що відтепер ця програма буде здійснюватися на постійній основі. Регулярно, під час сесійних тижнів нечисельні групи молоді будуть відвідувати Київ та Верховну Раду України, щоб на власні очі побачити роботу депутатів, відчути атмосферу української законотворчості, побувати в місці, де вершиться доля нашої країни.

«Мені дуже хочеться, щоб молодь, яка побувала в нашому парламенті, зробила для себе висновки, що депутати – це такі ж люди, і з ними можна нормально спілкуватися. Ця комунікація дуже важлива, адже в нашому суспільстві є такий стереотип, що нібито депутати після закінчення чергових виборів забувають про людей і турбуються лише про себе та працюють на свій гаманець. Але це все неправда. Є депутати, які публічні, відкриті, вони готові дати відповіді на запитання, що цікавлять, добре налаштовані до спілкування, можуть дати поради підростаючому поколінню. І дуже добре, що в програмі «Молодий парламентар» передбачено, що бажаючий відвідати парламент може вибрати депутата, з яким би він хотів побачитися. Такі візити мотивують до навчання, самовдосконалення та розвитку. Це дуже важливо для підростаючого покоління, бо тільки молодь змінить нашу країну», – сказав Григорій Валентинович.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»