Ви тут:

Оберіг-сорочку вишила для сина,  візерунком стали символи Вкраїни…

20-05-2016
Категорія: 

Всеукраїнська акція «День української вишиванки», започаткована з легкої руки студентки Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Лесі Воронюк у 2007 році, переросла у справжнє свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні цінності.

 

Вчорашній травневий день у Сєвєродонецьку також запам’ятається різнобарвними вишиванками. З чудовим українським святом – Днем вишиванки сєвєродончан та гостей міста від імені виконкому та депутатського корпусу привітав секретар міської ради, в.о. міського голови Г.В. Пригеба.

«В усі часи ці чарівні та таємничі візерунки відображали фольклорну складову, вірування, звичаї та традиції українського народу. З покоління в покоління вишивка передавала культурну спадщину

пращурів, залишала в спадок їх духовне та інтелектуальне багатство, служила літописом історії українського народу, – зазначив Григорій Валентинович. – Вишиванка – це свого роду генетичний код народу, що закладений в українцях з самого народження та відображає нашу національну приналежність, неповторну ідентичність та самобутність. В усі часи з любов’ю вишиті матусею складні візерунки служили оберегом від негараздів, притягували удачу, з теплотою нагадували про рідну домівку, де б ти не був. В цей день українці по всьому світу одягають вишиті сорочки. І дуже приємно було сьогодні бачити містом людей у вишиванках. Це ще раз доказує, що Сєвєродонецьк – українське місто, мешканці якого знають, шанують та поважають національну культуру та традиції.

Спостерігаючи кількість людей, які вдягли вишиті сорочки, можна зробити висновок, що це свято ще більше зблизило та об’єднало містян, що дуже важливо в наш нелегкий час, адже потрібно спільними зусиллями вирішувати існуючі проблеми, рухатися вперед та робити все можливе для розквіту міста та країни».

Заходи, присвячені святкуванню Всесвітнього дня вишиванки, розпочалися у міському Палаці культури. Переступивши його поріг, сєвєродончани відразу ж потрапляли у казковий світ вишиванок та рушників клубів «Червона ниточка» (керівник Валентина Белянська) і «Вдохновение» (керівник Катерина Товстоп’ятенко). До уваги присутніх у фойє розмістилася й книжкова виставка «Дзеркало народної душі».

На тих, кого цікавить мистецтво вишивки, чекали безкоштовні майстер-класи, які проводили майстрині клубу любителів вишивки «Червона ниточка».

А коли хода від Луганської обласної державної адміністрації дійшла до міського Палацу культури, небо розгодинилося, визирнуло сонце. Тож концертно-мистецька акція «Візерунки поколінь», куди досить вдало вплелися виступи привітних господарів – народного хору «Надія», керівник Юрій Чепелєв, солістів народного ансамблю естрадної пісні «Луч», керівник Олена Нежибовська (міський Палац культури), розпочалася прямо під відкритим небом перед МПК. 

«Безумовно, вишиванка – те, що відрізняє нас від інших народів. Це наша національна особливість, яку ми багато сторіч шануємо», – зазначив заступник міського голови Сергій Зарецький та побажав усім миру, здоров’я, щастя, добробуту й єднання. 

Після офіційної частини свято продовжили читці Дєні Безбородов та Валерія Кривобокова, учасники гуртка «Ігро-майстерня» та хореографічного колективу «Гран-прі», керівники Світлана Росадкіна і Світлана Куренкова (Центр дитячої та юнацької творчості), а також студія спортивного танцю «Магма», керівник Олена Усова (молодіжний центр «Магма»).

До пізнього вечора лунали містом українські пісні на добро. То нехай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали бабусі свою і нашу з вами долю.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»





Рейтинг: 
Голосов пока нет