Отримали начальницькі посади при окупантах: за матеріалами СБУ судитимуть шістьох колаборантів з Луганщини

05-04-2023

Служба безпеки України завершила досудове розслідування стосовно низки окупаційних чиновників, які посіли керівні посади в окупаційних адміністраціях на Луганщині й допомагають російським загарбникам утверджувати на місцях свою «владу».

Серед них колишній «в.о. голови адміністрації м. Сєвєродонецьк», який «керував» містом з червня минулого року. Це був 24-річний бойовик «2 АК» окупаційних військ без середньої освіти і без будь-яких трудових навичок у жодній сфері. На початку липня окупанти чомусь звільнили з посади цього «мэра».

Також завершено слідство у справі так зв. «в.о. начальника відділу ЖКГ Рубіжного». Це колишній директор комунального підприємства «Рубіжнетеплокомуненерго» і депутат Рубіжанської міської ради 8 скликання. У 2021 р. був затриманий СБУ н хабарі, однак через початок війни уникнув покарання. На деякий час.

Ще одна фігурантка раніше працювала головною спеціалісткою Лисичанської ВЦА. Вітала «рускій мір» і отримала в окупаційній «адміністрації м. Лисичанськ лнр» посаду «начальника загального відділу».

Колишня очільниця відділу розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства і будівництва Кремінської міської ради залишилася в окупованому місті та погодилася увійти до складу «адміністрації» міста. Призначена окупантами «начальником управління ХКГ, відновлення, містобудування, надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення».

Перед законом відповідатимуть також мешканець Сватівського району та екс-голова Чмирівської територіальної громади на Старобільщині, які в обмін на лояльність отримали від ворога посади в так зв.«адміністраціях». Вони очолили «відділи із забезпечення життєдіяльності» сіл Чмирівка та Нижня Дуванка.

Обвинувальні матеріали щодо цих осіб за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) вже перебувають на розгляді у суді.

Правопорушників оголошено у розшук.

Їм загрожує до 10 років ув’язнення, заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом 15 років та конфіскація майна.

Джерело: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0oz95GGZJbgNck8L...]]>