Ви тут:

Особливості урядової програми "Доступна іпотека"

20-08-2022
Категорія: 

З 1 жовтня Уряд запускає перший етап програми “Доступна іпотека”, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським ще до повномасштабного збройного вторгення російської федерації. Програма націлена на допомогу українцям, які втратили житло, а також підтримку сектору економіки у сфері будівництва.   В Уряді розраховують, що до кінця року військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці отримають близько 2 тисячі квартир на умовах доступної іпотеки. А у другому етапі програми зможуть взяти участь українці, які потребують поліпшення житлових умов та відповідають вимогам програми.

Хто зможе отримати “Доступну іпотеку”

  • З жовтня 2022 року скористатися програмою зможуть військовослужбовці, правоохоронці, медики, вчителі та науковці.
  • На другому етапі – всі інші українці віком від 18 до 70 років (вікові межі обумовлені тим, що людина має підходити за банківськими критеріями щодо можливості погашення кредиту), якщо відповідають певним умовам.

Умови програми “Доступна іпотека”

  • Базова умова для доступної іпотеки: 52,5 квадратних метри на одну людину + 21 “квадрат” на кожного члена сім'ї. Тобто сім'я з трьох людей може розраховувати на отримання іпотеки для купівлі квартири до 94,5 квадратних метрів.
  • Відсоткові ставки:
  1. 3% (для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, педагогічних працівників освіти та науковців)
  2. 7% (для інших).
  • Строк кредитування - до 20 років.
  • Початковий внесок - 20% вартості житла.
  • Учасники програми не мають брати участь в інших подібних державних програмах. Наприклад, якщо ви погашаєте діючий кредит  по програмі молодіжного житлового фонду, то скористатися доступною іпотекою не зможете.
  • Процентна ставка залишається фіксованою протягом усього строку кредиту.

Як можна буде податися на програму
Алгоритм участі у іпотечній програмі максимально спрощено. Людині не потрібно буде йти в банк для подачі заявки. Пройти через усі процедури можна через Дію. Цим заощаджується час і досягається максимум ефективності. Не потрібно тонути у бюрократії, тратити сили та час на нескінченні черги та документи.
Завдяки “Дії” процес прийняття рішення банками-учасниками програми по заявкам на іпотеку буде частково автоматизований. Банки самостійно ухвалюють рішення на основі отриманих з реєстрів даних. Отже, жодної корупції.

Алгоритм процедури:

  • Подати заявку через Дію (зараз така можливість технічно розробляється і буде презентована згодом).
  • Отримати відповіді банків у Дії.
  • Вибрати житло, яке планується придбати на умовах пільгової іпотеки.
  • Укласти договори з банком та договір купівлі-продажу квартири.

Про гроші
Як розповідають автори цієї програми, по грошах треба орієнтуватись на  середню вартість житла в регіонах, коли будуть оброблятися заявки на іпотеку.

Якщо ви хочете купити щось дорожче чи більше за площею, доведеться доплатити за це самостійно.
Наприклад, ви живете одна, за розрахунками можете претендувати на іпотеку житла в 52,5 квадрати, але хочете квартиру в 70 метрів. Це перевищення в 17,5 “квадратів” необхідно буде оплатити окремо. 

Регіональний аспект Програма “Доступна іпотека” буде реалізовуватись з урахуванням регіонального аспекту. Сума іпотечного кредиту буде залежати від регіону та населеного пункту, в якому учасник хоче придбати квартиру. 

Іпотечна програма гнучка до цінової політики в різних регіонах України. Сума кредиту буде залежати від конкретного міста\містечка\села, в якому людина хоче оселитися. Базовою є опосередкована вартість спорудження квадратного метру житла, яку визначає Мінрегіон.

Ціна кредиту буде розраховуватись наступним чином: 

  • Від базової ціна «квадрату» збільшується в 2,5 рази для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова.
  • Для міст із населенням понад 300 тис осіб, а також міст на відстані до 15 км від Києва застосовуємо збільшення в 2 рази.
  • Для міст із населенням від 100 до 300 тис. - в 1,75 рази.
  • Для інших населених пунктів – опосередкована вартість у відповідному регіоні.

Інші вимоги

За умовами програми, передається житло, що перебуває в експлуатації не більше 10 років. 

Житло, придбане по цій програмі, підлягає обов’язковому страхуванню від ризиків пошкодження чи знищення.   

 

За матеріалами: ]]>https://www.me.gov.ua/?lang=uk-UA]]>

 

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет