Оперативники СБУ затримали на визволеній від окупантів території Луганщини ще двох посібників росіян

13-01-2023

За матеріалами СБУ судитимуть власника фермерського господарства на Луганщині, який підтримував окупантів.

У ході стабілізаційних заходів у звільненому від загарбників селі Невське Сватівського району оперативники СБУ викрили ще одного пособника російських окупантів.

Ним виявився 55-річний чоловік власник місцевого фермерського господарства, який має вплив на настрої в населеному пункті.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час російської окупації він вів серед місцевого населення активну проросійську агітацію. Закликав односельчан усіляко підтримувати дії держави-агресора та окупаційних військ. Стверджував, що окуповані рашистами території України є «руськими землями», агітував земляків співпрацювати з окупаційними «органами влади» і не визнавати на тимчасово захоплених ворогом територіях державний суверенітет України.

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури пособнику окупантів повідомлено по підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Матеріали кримінального провадження скеровано до Павлоградського міськрайонного суду.

Раніше за матеріалами СБУ до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст.111-1 КК України притягнено ще одного мешканця Невського. 58-річний чоловік також вітав російську агресію та окупацію і публічно закликав жителів населеного пункту усіляко підтримувати «асвабадітєлєй».

Служба безпеки України продовжує стабілізаційні заходи на звільнених від загарбників територіях Луганської області.

Завдяки системним контррозвідувальним заходам СБУ і допомозі українських патріотів, практично всі колаборанти і зрадники вже встановлені, їхня діяльність ретельно задокументована. Відповідальності перед законом не уникне жоден ворожий посіпака.

За матеріалом: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0tnaYz7YsDyKCa33...]]>