Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 05.02.2023

05-02-2023

У так званій «лнр» заборонили в’їзд п’ятьом співробітникам Червоного Хреста, загалом допущено лише дві міжнародні організації, на Луганщині відмовилися воювати 600 мобілізованих росіян – їх відправили на батьківщину, на захоплених минулоріч територіях окупанти розшукують чоловіків із офіцерським званням.

Так звана «міжвідомча комісія з питань акредитації іноземних некомерційних, міжнародних організацій та гуманітарних місій у лнр» відмовила в акредитації на наступні півроку п'ятьом співробітникам Луганського офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Крім того, ООН та МКЧХ стали єдиними міжнародними гуманітарними організаціями, які отримали акредитації в псевдореспубліці.

Діяльність інших заборонена, оскільки при перевірці «комісією з акредитації спільно з представниками міністерства держбезпеки в їхній роботі виявлено суттєві порушення».

Зайві очі загарбникам не потрібні. До прикладу, під час прихованої мобілізації. Усі бюджетні установи вже отримали наказ надати списки працівників, в яких є бронь. Справи цих кандидатів розглядатимуться спеціальними комісіями, яка вирішуватиме, кого з них призвати до так званої народної міліції.

Водночас багато росіян відмовляється кидатися в пекло на Луганщині. Станом на 3 лютого на територію рф повернуто до 600 нещодавно мобілізованих росіян.

А от на захоплених у 2022 році територіях вони вирішили провести облік чоловічого населення віком від 18 до 50 років та окремо до 60 років – для тих хто проходив службу у збройних формуваннях та мають офіцерське звання.

Особливу увагу окупанти приділяють працівникам місцевих комунальних служб та лісничих господарств.

На сьогодні ворог зосереджує зусилля на ведені наступальних дій на Куп’янському та Лиманському напрямках.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Кремінної і Шипилівки.

На Куп’янському напрямку росіяни обстріляли з танків та артилерії райони Новоселівського і Стельмахівки.

На Лиманському напрямку вогневого впливу зазнали Макіївка, Площанка, Невське, Червонопопівка і Діброва на Луганщині.

Українська авіація протягом минулої доби завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також 2 удари по зенітно-ракетних комплексах.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили пункт управління, 3 райони зосередження живої сили противника, зенітно-ракетний комплекс та склад пально-мастильних матеріалів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02xvrUB3u1EPEKgqpsE9LypKthvdq...]]>