Ви тут:

Офіційно: чому Сергій Зарецький та Олексій Ярош не є депутатами міської ради

10-04-2020
Категорія: 

Під час місцевих виборів 25 жовтня 2015 року за кандидата зі списку партії «Наш край» Сергія Зарецького по виборчому округу 9 проголосували  27,39%  виборців, це був другий результат по округу після кандидата від партії «Опозиційний блок» Івана Куринкова, якого підтримали 33,06%. Проте депутатом став Зарецький, а не Куринков.

Результат Олексія Яроша 13,29% був третім, більше нього набрали голосів Микола Подлєсний (37,68%) з Оппоблоку та Лілія Петросян (18,06%) з Нашого краю, проте депутатом став Ярош. Так працює пропорційна система з преференціями, яка застосовувалася на місцевих виборах 2015 року.

Відповідно до чинного законодавства 30.10.2015 року Зарецький та Ярош були визнані депутатами Сєвєродонецької міської ради, 12.11.2015 року вони були зареєстровані депутатами, на першій сесії Сєвєродонецької міської ради 02.12.2015 року набули повноважень депутатів.

На той час Сергій Зарецький був у команді Сергія Шахова. Але недовго, бо інші йому запропонували посаду заступника міського голови. Тож дуже скоро Сергій Зарецький  допомагав у прийняті рішень щодо припиненя повноваження міського голови Валентина Казакова. Якого підтримував Сергій Шахов.

16.02.2016 року рішенням №100 Сєвєродонецької міської ради (шоста сесія) Зарецький та Ярош були призначені заступниками міського голови. Закон не передбачає можливості одночасно бути і депутатом ради, і заступником міського голови цієї ж ради, тож 19.02.2016 року Сєвєродонецька міська виборча комісія, у якій на той час була більшість у Сергія Шахова, припинила повноваження Сергія Зарецького та Олексія Яроша. Проте вони це рішення ТВК проігнорували і продовжували приймати участь у сесіях. У тому числі голосували про призначення першим заступником міського голови Аркадія Коростельова.

05.05.2016 року рішенням 12-ї сесії вони повторно були затвердженні на посадах заступників міського голови  без включення до складу виконавчого комітету, як це було і до цієї сесії.  Але вже 30.05.2016 були звільнені з цих посад, оскільки отримали негативний висновок під час проходження спеціальної перевірки.  Так, Олексій Ярош не відповідав вимогам до посади заступника міського голови за освітою. Проте вже за місяць вони поновилися на посадах заступників міського голови.

05.02.2017  рішенням Сєвєродонецької міськох ради їх знову звільнили з посад, але на дуже дивній підставі. Тож, рішення міської ради навіть не почали виконувати. А з березня 2017 року Валентин Казаков, який в черговий раз повернувся на посаду міського голови, поклав на Сергія Зарецького обов’язки першого заступника міського голови.

В першу половину 2017 року Верховний суд України поновив Сергію Зарецькому та Олексію Ярошу депутатські повноваження, і ще більше ніж півроку вони продовжували суміщати ці два повноваження, які неможна суміщати.  

30.01.2018 року Сєвєродонецька міська рада ввела Сергія Зарецького та Олексія Яроша до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради. У тож же день постановою №3 Сєвєродонецька міська виборча комісія визнала Сергія Зарецького таким, що відмовився від депутатського мандата і визнала обраним депутатом чергового по списку партії «Наш край» Володимира Шевченка. А Постановою №4 від 30.01.2018  ТВК визнала Олексія Яроша таким, що відмовився від депутатського мандата і визнала обраним депутатом чергового по списку Радикальної партії Ірину Сафронову.

Наступного дня депутати припинили повноваження виконавчого комітету і звільнили з посад заступників міського голови, у тому числі Сергія Зарецького та Олексія Яроша. Цю двоходівку придумав та реалізував Ігор Слєсарєв. Який після цього зайняв посаду першого заступника міського голови.

Звільнення Сергія Зарецького та Олексія Яроша з посад заступників міського голови було цілком законним, і суди відмовили їм у позовах про поновленні на службі в органі місцевого самоврядування. А ось постанови ТВК про припинення депутатських повноважень були визнані судами неправомірними та скасовані, судові рішення набули чинності відповідно 21 та 22 січня 2019 року.

Копії судових рішень були надані  Сєвєродонецькій міській раді, проте остання не є учасником судового процесу і не має повноважень вирішувати питання набуття чи припинення повноважень депутатами міської ради - виконувати рішення суду з цього питання мають виборчі комісії. І ці рішення стосуються не лише поновлення депутатських повноважень Зарецького та Яроша, але й припинення повноважень визнаних обраними на їх заміну Шевченка та Сафронової.

Міська рада неодноразово повідомляла Зарецькому та Ярошу, що немає повноважень виконувати ці рішення суду, оскільки це є обов’язком виборчих комісій та судових виконавців.

Проте Сєвєродонецька міська виборча комісія на звернення Зарецького та Яроша прийняла дуже дивну постанову №12 від 06.02.2020 року, яка суперечить чинному законодавству і не створює жодних юридичних наслідків. У цій постанові ТВК залишила звернення Зарецького та Яроша без розгляду, що відповідно до закону означає, що по ній не приймалися рішення по суті заяві. У той же час у пункті другому цієї постанови  ТВК проголосила безперервність депутатських повноважень Сергія Зарецького та Олексія Яроша. Проте що таке безперервність депутатських повноважень – не визначено жодним нормативним документом. Ця постанова була направлена до ЦВК, проте виконати її неможливо. Бо це юридична маячня.

Насправді ТВК, отримавши рішення суду стосовно Сергія Зарецького, мала скасувати свою постанову №3 від 30.01.2018 року, поновити повноваження  Сергія Зарецького та припинити повноваження Володимира Шевченка. Передати таку постанову в ЦВК, яка б на підставі цієї постанови внесла б відповідні зміни до списку обраних депутатів, який міститься на офіційному сайті ЦВК.

Просте і законне рішення. Проте, ймовірно Сергію Зарецькому не стільки потрібен депутатський мандат, скільки скандал навколо того, що його начебто незаконно не допускають до участі у сесіях міськради?

На жаль, просте рішення є неможливим стосовно Олексія Яроша. Оскільки ще до рішення суду повноваження Ірини Сафронової були припинені шляхом відкликання її за народною ініціативою, і депутатом на заміну було зареєстровано. І скасування судом постанови, якою були припинені повноваження Олексія Яроша, ніяким чином не стосується депутатських повноважень Владислава Старицького.

Тож, у цьому випадку необхідно було звертатися до суду з заявою про роз’яснення порядку виконання судового рішення.

Проте це справи виборчих комісій та самих Зарецького та Яроша. Що стосується Сєвєродонецької міської ради, то у неї немає жодних підстав вважати на сьогодні  Сергія Зарецького та Олексія Яроша депутатами Сєвєродонецької міської ради.





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)