Офіційне роз’яснення міської ради щодо фейкової інформації стосовно міського фонтану

06-11-2019

Міська рада  звертає увагу сєвєродончан, що будь-яке покращення, що відбувається у місті,  викликає бурхливе невдоволення певної групи осіб. Які бажають самі бути керівниками міста, і тому їх нервують будь-які позитивні зміни. Проте гірше інше: ці особи розповсюджують стосовно Сєвєродонецька неправдиву інформацію. Яка, на жаль, дійсно завдає шкоди доброму іміджу міста. Останній такий викид фейків пов’язаний з завершенням ремонту світломузичного фонтану біля будівлі міського Палацу культури.

Фейк 1 – що начебто відкривають фонтан під Новий рік. Це недобросовісні маніпуляції. Звичайно, що у листопаді фонтан включатися в роботу не буде – його включать весною майбутнього 2020 року. А потім 2021. В 2022. І далі. Бо тепер місту є що включати. Вісім років цей фонтан не працював, безвідповідальні колишні керівники міста і не думали його ремонтувати. І ось нарешті – зроблено.

На жаль, через об’єктивні труднощі не вдалося відремонтувати наш фонтан влітку. Бо коли його будували в 2008 році, то купили дешеве й ненадійне обладнання китайського виробництва.  Яке, до того ж, зараз не випускається. І підряднику знадобилося багато часу, щоб знайти та закупити запасні частини аналогічні тим, що були поставлені в 2008 році. Проте фонтан потрібен не на один рік, він буде працювати та радувати містян десятиріччя.

Фейк 2 – на ремонт начебто було витрачено 4 млн.грн. Це неправдива інформація, яка не має під собою будь-яких підстав. Ремонт фонтану виконав ФОП В’ячеслав Орлов, вартість робіт (разом з закупівлею обладнання) склала 1157944,1 грн. З яких 50% було виплачено авансом, а решта буде перерахована після передачі роботи. Нагадаємо, що минулого року минула влада збиралася виконати ремонт цього фонтану за 8 млн.грн. Проте так і не зібралася.

Фейк 3 – наступного року знову будуть виділятися кошти на ремонт цього фонтану. Це суцільна вигадка. Цього тижня планується провести випробування фонтану: він буде залитий водою, буде перевірена робота насосів, форсунок, іншого обладнання. При позитивних результатах випробувань буде складений акт прийняття фонтану в експлуатацію. Після чого вода буде злита. Навесні 2020 року фонтан буде включено в постійну роботу. Можливо, що при цьому дійсно будуть потрібні невеликі кошти на наладку обладнання. Але суттєво менші, ніж на ремонт.