Норвезька рада у справах біженців в Україні передала велосипеди для соцпрацівників Терцентру

02-12-2021

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю. А напередодні представники Норвезької ради у справах біженців в Україні передали міському Територіальному центру соціального обслуговування  благодійну допомогу.

Передача благодійної допомоги відбулася в межах підписаного Меморандуму про співпрацю між Територіальним центром соціального обслуговування м.Сєвєродонецька та Представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні.

«Нами отримано комп’ютерну  техніку, 6 електровелосипедів та 5 двухколісних велосипедів. Велосипеди потрібні для наших соціальних робітників, які працюють на приєднаних до Сєвєродонецької громади територіях. Це дозволить більш оперативно добиратися до своїх підопічних, а це - громадяни похилого віку, особи з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи, та доставляти їм необхідні ліки та продукти», - розповідає директор Територіального центру Ірина Кукса.

NRC розпочала свою гуманітарну діяльність в Україні наприкінці 2014 р. з відкриття польового офісу у м.Сєвєродонецьк  і продовжує надавати допомогу населенню Луганської та Донецької областей. Стратегія NRC спрямована на задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалого від конфлікту населення, особливо вздовж лінії розмежування в Луганській області (на підконтрольній і непідконтрольній уряду території).

Директор Територіального центру Ірина Кукса висловлює подяку представництву Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні за благодійну допомогу: «Добрі справи не залишаються непоміченими  - вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Надаючи допомогу в цей нелегкий час, це надія, що разом можливо подолати будь-які негаразди».

***Соціальні послуги, які надає Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг):

Догляд вдома;

Соціальна адаптація;

Соціальна профілактика;

Інформування;

Натуральна допомога.

Послуги надаються громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам.

Соціальні послуги надаються за рахунок бюджетних коштів незалежно від доходу особам з інвалідністю I групи та отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. З установленням диференційованої плати – отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб. За рахунок отримувача соціальних послуг – отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Зокрема до послуг, що надаються територіальним центром входять:

– закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, допомога в приготуванні їжі, забезпечення технічними засобами пересування, представництво інтересів;

– Університет третього віку, соціально-фізична реабілітація, клуб відпочинку «Надвечір’я», надання психологічної підтримки;

– інформування з питань соціальних послуг; створення та розповсюдження рекламно-інформаційних матеріалів;

– надання інформації з питань соціального захисту населення, у тому числі переліку соціальних послуг, умов їх отримання, тарифів на платні соціальні послуги;

– надання продуктів харчування, перукарські послуги, дрібний ремонт одягу та постільної білизни.

Адреса: м.Сєвєродонецьк, вул.Новікова 15Б

Телефони для довідок: 4-40-12; 2-77-10; 0662796779