Ви тут:

Нашого цвіту – по всьому світу

25-05-2018
Категорія: 

З Олександрою Бутенко ми познайомилися на виставці робіт випускників дитячої художньої школи, приуроченій до Дня Європи. Дівчина навчається у Франції, але саме тоді приїхала на гостини до батьків і, дізнавшись, що у сквері ім. М.В. Гоголя проводиться публічний показ картин, скористалася нагодою відвідати його. Була приємно вражена, побачивши й свій власний малюнок десятирічної давності.
Саша зі шкільних років захоплюється малюванням. До Сєвєродонецької дитячої художньої школи її привела бабуся. «І весь час контролювала процес, – посміхається дівчина та додає: – Дякую, рідненька, за це!». 
У старших класах Олександрі подобалися мова й література, тому і вступила до Київського лінгвістичного інституту. Вивчала там французьку й англійську філологію, а паралельно – малювала. Отримавши диплом бакалавра, знову вирішила повернутися до мистецтва і зараз вже третій рік навчається у Франції. 
Щоб молодому митцю зробити собі ім’я, а відповідно і попит на власні роботи, доводиться самостійно прокладати дорогу в арт-світ. Не  стала винятком і Олександра. Одного разу вона звернулася до галереї, де саме готувалася колективна виставка робіт, пов’язаних з Парижем. Її картини привернули увагу організаторів своєю оригінальністю і зайняли своє почесне місце в вітрині. 
Художниця працює в сучасному стилі, їй подобається абстракція, але шукає себе й у інших манерах написання. «Експериментую, бо креатив в Європі дуже ціниться», – зізнається Олександра.
А на запитання, чи скучає за Сєвєродонецьком, дає ствердну відповідь: «Так. Раз у півтора року стараюсь приїжджати додому. В Парижі життя більш насичене, а тут більш розмірене. Я зайнялася розписом стіни вдома, наводжу порядок. Відвідала Сєвєродонецьку «художку». Перевагу віддаю відпочинку і мрію. Хочу перевестися до іншої школи, де більше уваги приділяють галерейному бізнесу, організації аукціонів. Навчання там платне, але триває всього лише рік». 
Ми побажали, щоб Олександрі вистачило і коштів, і ідей на все задумане, і щоб колись в одній з французьких галерей з’явилася й картина з видами її рідного Сєвєродонецька!
Інф. «СВ»

Рейтинг: 
Голосов пока нет