На Буковині ВПО почали заселяти у модульні будинки

13-10-2022

У селі Чорногузи Чернівецької області вимушені переселенці почали заселятись у модульні будинки. Над будівництвом працює релокована компанія з Київщини. Зараз у модульному містечку два будинки. Їх вже заселили переселенці із Запорізької та Херсонської областей.

Про це ]]>Суспільному]]> розповів заступник директора будівельної компанії Simple Dim Олександр Кошовий.

Містечко має складатись з понад 200 будинків. У черзі на поселення перебувають 150 людей.

У одному з будинків оселилася Галина Рябцева з дочкою-школяркою із Запорізької області. Вони евакуювались до Чернівців у квітні, спочатку жили у гуртожитку університету. У жовтні через початок навчання були змушені виселитись.

"Ми ще з літа почали шукати житло і були готові до того, що нас виселятимуть. Ми багато куди звертались, ми не шукали безплатне житло. Ми взагалі шукали помешкання за адекватну ціну, що дуже важко зараз в Чернівцях", — каже Галина Рябцева.

Коли жінка дізналась, що у громаді надають безкоштовне житло для переселенців, звернулась до місцевої влади та подала заявку. У пріорітеті на поселення були сім'ї загиблих військових.

"Батько моєї дитини загинув на війні. Розмір будиночка залежить від з кількості людей в сім‘ї. Для великих родин пропонують більші будинки", — розповідає жінка.

У будинках є меблі, техніка та інтернет. Помешкання опалюють електричними конвекторами, будівля утеплена базальтовою ватою. Від села до міста Вижниця — три кілометри. Дітей до школи відвозить автобус.

"Тут гарні умови проживання, все поруч. Ліс поруч, біля річки зробили місце для відпочинку. Але є певні недоліки, що сусідів мало. Сподіваємось, що вони будуть, уже одні заїжджають. Життя продовжується", — говорить Галина Рябцева.

"Дитина може собі гуляти. Захотіла на велосипеді покататись — тут є простору дуже багато", — каже Галина.

За словами Олександра Кошового, невдовзі на території встановлять ще два будинки: "Ми будуємо їх на виробництві, вони повністю з меблями сюди приїжджають. Ми просто їх підключаємо до системи. До цього ми підготовлюємо інженерні системи, деякий благоустрій".

Також до проєкту долучились підприємства, які займаються освітленням, утепленням та меблями.

Один будинок коштує приблизно 18 тисяч доларів. Гроші на це виділили підприємці та інвестори з Японії.

Вимушені переселенці житимуть у модульних будинках безкоштовно два роки, платитимуть лише за комунальні послуги. Потім інвестор може продати модульні будинки на виплату переселенцям або подарувати, по бажанню, чи здавати в оренду.

Фото: Суспільне Чернівці

Джерело: ]]>https://suspilne.media/293750-poki-malo-susidiv-ale-garni-umovi-u-gromad...]]>