«МОЕ СЕЛО-МОЯ КОЛИСКА» - Нова Астрахань відсвяткувала День села

25-09-2021

Святкування Дня села в Новій Астрахані відбулося 25 вересня на площі біля Будинку культури.

Святковий концерт розпочався театралізованим дійством з історії утворення Новоастрахані.

«В далекому 1787 році, подорожуючи по великому торговому шляху зі Слав’янська до Старобільська, запорозький козак Хома Гузь заснував хутір, який люди назвали Гузіївкою. В 1791 році в хуторі побудували церкву святої Троїці та перейменували в слободу Троїцьку або Ново Троїцьке, яка швидко розвивалася. Подальша історія населеного пункту пов’язана зі створенням військових поселень. На початку ХІХ століття на території села перебував штаб Астраханського кірасирського полку 2-ї кірасирської дивізії, з того часу село почало називатися Нова Астрахань. На той час тут було: кам’яна церква, шпиталь зі службами, казенних будівель 51, економічних 17, військово-поселенських будівель 421. З того часу минули століття, а село й сьогодні красиве й чепурне, завжди вітає усіх. На дорогу світять вікнами не маленькі хати під солом’яною стріхою, а високі добротні будинки. Нова Астрахань процвітає і розвивається. І так буде завжди!»

З початку року Нова Астрахань стала частиною Сєвєродонецької міської територіальної громади. Отже символічно, що привітати новоастраханців з Днем села завітало керівництво Сєвєродонецької міської військово – цивільної адміністрації.

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк та його заступник Тетяна Верховська поздоровили зі святом, побажали миру й добра, щастя і здоров’я, добробуту в кожну хату, та  пообіцяли вирішувати проблеми селян й села.

З нагоди свята грамотами Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та цінними подарунками нагороджено найактивніших і найавторитетніших мешканців Нової Астрахані:

-        БЕРЕЖНОГО Володимира Васильовича, завідувача току СТОВ «Степ»;

-        НОГУ Олександра Вікторовича, тракториста - комбайнера СТОВ «Степ»;

-        БУГЕРЮ Володимира Миколайовича, тракториста - машиніста фермерського господарства «Софія І Н»;

-        ТРЕМПОЛЬЦЯ Олексія Анатолійовича, тракториста фермерського господарства «Жнець»;

-        ВОЛОШИНА Юрія Миколайовича, тракториста фермерського господарства «Схід-Агро»;

-        ГОВТВУ Тамару Іванівну, директора Новоастраханського ліцею;

-        ЛИТВИНЕНКО Аллу Павлівну, педагога-організатора  Новоастраханського ліцею;

-        ЛОГВИНЕНКО Любов Володимирівну, завідувача Новоастраханської бібліотеки;

-        ЗОЛОТОПУП Тетяну Юріївну, фізичну особу підприємця;

-        ФІЛЕНКА Олександра Миколайовича, директора Новоастраханського обласного психоневрологічного інтернату.

Привітав земляків з Днем села й староста Новоастраханського старостинського округу Юрій Еременко та нагородив подарунками команду-переможця турніру з міні-футболу.

Всі бажаючі могли оглянути виставку виробів майстрів народної творчості, а дітлахи побавитися на різноманітних атракціонах.

Виступи місцевих артистів присутні радо зустрічали гучними оплесками. Розіграш безпрограшної лотереї з нагоди свята викликав море позитивних емоцій, дружнього гумору та веселощів.

Средняя: 5 (3 оценок)