Міськрада продовжує співпрацю з доступності та інклюзії в м. Сєвєродонецьку

04-11-2019

Сьогодні, 4 листопада, міськрада продовжила роботу з доступності та інклюзії у партнерстві з міжнародною гуманітарною організацією Save for Children, яка працює у сфері захисту прав дитини, освіти та дитячої бідності. Їх проєкт має на меті – підвищення поінформованості та допомоги дітям з інвалідністю, їх батькам, вчителям задля більшої соціалізації у суспільстві.

Заступник міського голови Ірина Степаненко подякувала за візит та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.

За цим проєктом обрані великі міста у Луганській та Донецькій областях (Краматорськ і Сєвєродонецьк), великі школи та дитячі садки.

У рамках проекту будуть проводитись такі заходи: психосоціальна допомога, тренінги для педагогічного колективу, для батьків, зустрічі з експертами, компонент з реабілітації – ремонт і обладнання (для покращення доступності) та інше.

Крім цього,  за різними критеріями проводитиметься оцінювання: опитування батьків і педагогічного складу щодо бар’єрів в інклюзії, думка дітей.

Save for Children співпрацюють з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю в Луганській області. Її представниця Тетяна Баранцова зазначила, що на підтримку до нас завітала сильна організація.

Експерти міжнародної гуманітарної організації більше детально та предметно поспілкувались з представниками відділу освіти та керівниками 11-ї школи (на базі якої працює Інклюзивно-ресурсний центр) та нещодавно відкритого 43-й дитячого садочка (там передбачено доступний простір для дітей з особливими потребами (інклюзивні групи)) стосовно інклюзивної освіти та умов для навчання дітей з інклюзією у навчальних закладах міста.