Міський форум педагогічних працівників

02-12-2016

30 листопада в актовій залі СЗШ №4 відбувся міський форум педагогічних працівників на тему: «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді в умовах сучасного навчального закладу». Захід поєднав відразу дві урочисті події: презентацію першої міської збірки педагогічних напрацювань та досвіду роботи з патріотичного виховання «З Україною в серці» та нагородження учбових закладів.
Грамотами Сєвєродонецького методичного центру за результатами минулого навчального року були нагороджені переможці міської акції «Пам’ять». Серед них спеціалізована школа колегіум (директор Л.В. Свергунова), СЗШ №6 (директор Л.П. Волченко), СЗШ №18 (директор Н.А. Фоменко) та Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей (директор О.А. Скурідіна). За сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, творчий внесок та значні успіхи в національно-патріотичному вихованні дошкільників була відзначена робота педагогічного колективу ДНЗ №10 (завідувач О.М. Бережна). За високий рівень професіоналізму, творчий внесок у формування у дошкільників любові до Батьківщини, ціннісного ставлення до рідної землі, українського народу, його історії та культури, системність та цілісність курсу з національно-патріотичного виховання нагороджений педагогічний колектив ДНЗ №26 «Світанок» (завідувач Н.А. Наумова). За значний внесок у справі виховання у дітей та учнівської молоді моральних якостей, національної свідомості, почуття справжнього громадянина своєї держави відзначено педагогічні колективи ЦДЮТ та ЦТКЕУМ (Н.Д. Буряк та Л.Л. Борисова).
Церемонію нагородження провели заступники міського голови Олексій Ярош та Сергій Зарецький. Останній звернувся до учасників форуму з вітальним словом. «Національно-патріотичне виховання в усі часи мало велике значення для держави. Особливо тепер, коли майже три роки країна перебуває в стані військового конфлікту. Виховання молоді сьогодні набуло нового значення, набагато глибшого та актуальнішого, ніж це було раніше. Ми всі бачимо, молодь в тому числі, що Луганщина сьогодні є східним форпостом України. Тому саме від нас з вами залежить, що буде з нашою державою в майбутньому, наскільки скоро та безболісно відбудеться об’єднання країни. Правильне виховання дітей та учнівської молоді дасть змогу якнайшвидше вийти з ситуації, що склалася, та знайти порозуміння і налагодити мир».
Саме тому на форумі були представлені найкращі, найцікавіші та корисні форми роботи з патріотичного виховання. Аналіз спільної роботи учбових закладів міста та робіт, розміщених в презентованій збірці, представили начальник відділу освіти Ольга Каширіна та завідувач СМЦ Лілія Князєва. Завідувач ДНЗ №10 розкрила тему «Національно-патріотичного виховання дошкільників через співпрацю дошкільного навчального закладу з батьківською громадою, міжнародними, громадськими та благодійними організаціями». Заступник директора з НВР СЗШ №15 Олена Дікарєва говорила про те, що сучасний навчальний заклад має бути школою громадянського виховання. В свою чергу, заступник директора колегіуму Наталія Солодка розповіла про становлення самодостатнього громадянина-патріота України засобами соціальних проектів. Під час роботи форуму порушувалися і такі питання як національно-патріотичне виховання на уроках фізики та засобами образотворчого мистецтва (вчитель фізики СЗШ №18 Галина Неклюдова та вчитель ОМ СЗШ №4 Тетяна Улбабян). Порушували питання про військово-патріотичне виховання через систему позакласної роботи (заступник директора СЗШ №11 Ганна Щеблєтова). Крім того, як сучасна форма національно-патріотичного виховання учнівської молоді розглядалася Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») (директор ЦТКЕУМ Лариса Борисова). Підсумовувала роботу форуму вчитель СЗШ №6 Альона Землянська, яка говорила про те, що змінити країну можна лише разом. Ця ідея лягла в основу резолюції форуму, яка була прийнята по завершенню заходу.
Олеся ПЕТРОВА