Міський бюджет-2020: Засідання робочої групи
21 листопада під головуванням начальника фінансового управління Марини Багрінцевої відбулось розширене засідання робочої групи з питань формування проекту рішення ради про міський бюджет на 2020 рік.
Група створена розпорядженням міського голови №314 від 21.08.2019 з метою упорядкування процесів формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань та функцій, що здійснюються Сєвєродонецькою міською радою протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу. Робота групи відразу була розпочата з підготовки міського бюджету відповідними відділами фінансового управління міькради.
У роботі робочої групи взяли участь заступники міського голови, голови та заступники голів постійних депутатських комісій міської ради, керівники та представники депутатських фракцій, члени виконкому, керівники та спеціалісти відповідних структурних підрозділів виконавчих органів міської ради, громадськість.
Відкриваючи засідання, голова робочої групи - начальник фінансового управління Марина Багрінцева детально та обґрунтовано ознайомила присутніх щодо проведеної роботи та особливостями формування міського бюджету на 2020 рік.
«Сьогодні ми зібралися в повному складі вперше. Разом з розробниками бюджету присутні і головні розпорядники бюджетних коштів. Процес формування бюджету на 2020 рік нами розпочатий з серпня. Нами проведена суттєва робота і на сьогоднішній день ми вийшли на фінішну пряму. Що нами зроблено. Першого серпня мною відповідно до норм бюджетного законодавства підписано наказ про затвердження інструкції щодо порядку складання бюджетних запитів на 2020 рік і головними розпорядниками коштів проводилася робота в цьому напрямку. Але у вересні Мінфіном був виданий наказ, за яким суттєво змінилася форма бюджетного запиту. Наші розпорядники коштів провели впорядкування відповідно нової форми та до 1 жовтня всі бюджетні запити ми отримали. З цього часу фінуправління приступило до чергового етапу - активної фази формування бюджету на 2020 рік. Згідно інструкції, граничні обсяги видатків на майбутній рік не можуть перевищувати граничні обсяги доходів 2019 року. Проте, деякі розпорядники не дотрималися цих норм. Фахівці нашого управління прискіпливо відслідковують їх дотримання та рекомендують відповідні корегування. Наголошую, що головні розпорядники коштів несуть відповідальність за достовірність поданих бюджетних запитів, обґрунтування та розрахунки тощо.
На підставі аналізу потреб від розпорядників коштів фінуправління визначає граничні обсяги доходів та видатків. Бюджет – це чітко збалансована річ. Наступний етап – складання проектів зведених кошторисів, формування бюджетних запитів і програм та прогнозів видатків. Слід зазначити, що Урядом прийняте середньострокове бюджетне прогнозування на три наступні роки. Таким чином, приймаючи міський бюджет на 2020 рік – прогнозуємо і бюджети на 2021 та 2022 роки. Першочергово враховуються захищені статті видатків. Все інше потрібно проводити у межах фінансового ресурсу» - поінформувала присутніх Марина Багрінцева та зазначила: «Наше місто – єдине в Луганській області, яке має реверсну дотацію, а фактично – вилучення коштів з міського бюджету. Це робиться автоматично державною казначейською службою у населених пунктах, де податок на доходи фізичних осіб більший 800 гривень на одного мешканця. В Україні всього 59 міст з реверсною дотацією. Всі інші міста отримують з держбюджету базові дотації. У бюджеті доходи міста з податку на доходи фізичних осіб становлять близько 80%».
Голова робочої групи - начальник фінансового управління та начальники відділів управління довели до головних розпорядників коштів і присутніх головні прогнозні суми доходів та видатків міського бюджету і напрямки подальшої роботи у формуванні міського бюджету на 2020 рік, а також відповіли на запитання. Наступне розширене засідання робочої групи заплановане на початок грудня, коли розгляд бюджетних запитів та інші питання міського бюджету на 2020 рік буде розлянуто на постійних депутатських комісіях.